Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Дунав (Русе)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Локомотив (ГО)Лудогорец (Разград)Монтана (Монтана)Нефтохимик (Бургас)Пирин (Благоевград)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Берое би, но Ботев продължава в битката за Европа

Берое не успя да сътвори чудото и да отстрани Ботев (Пд). В мач-реванш от плейофите за Лига Европа, игран в Стара Загора, заралии надиграха тотално своя опонент през първото полувреме, но стигна до преднина само с 1:0. През втората част пък пловдивчани изравниха както играта, така и резултата за крайното 1:1. Берое все пак успя да стигне до победата, но само с 2:1, което бе крайно недостатъчно за тях. Така, след загуба с 0:3 в Пловдив, Берое вече няма възможност за участие в евротурнирите. „Канарчетата” пък чакат следващия съперник, който ще определен след реванша между Верея и Пирин (Бл).

Домакините натиснаха своя опонент още с началния съдийски сигнал. В 7-ата минута Мапуку с глава не успя да намери добре топката в непосредствена близост до голлинията, а след това удар на Цонев е блокиран. Отново Мапуку можеше да се разпише във фаталната 13-а минута, но от чиста позиция стреля над вратата. Логичното все пак се случи след четвърт час игра. Антон Карачанаков центрира остро в наказателното поле, където Кристиан Димитров отклони в собствената си мрежа за 1:0. В следващите минути удар на Венцислав Василев премина над вратата. В 23-ата минута домакините скочиха срещу съдията, който според тях е трябвало да отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Тодор Неделев. Драгомир Драганов обаче не посочи бялата точка. Мартин Райнов стреля опасно, но до дясната греда. Удар на Борислав Цонев от малък ъгъл пък бе отразен от Чворович. Вутов опита да се разпише с далечен изстрел, но Перниш изби. В даденото продължение Неделев можеше да изравни, но изстрелът му мина до лявата греда.

През втората част Ботев поизравни играта. Страхотен индивидуален рейд на Косоко му позволи да излезе очи в очи с вратаря, но Перниш отрази удара. Терзиев с глава пък прати топката над вратата. Венцислав Василев засече центриране от фаул, но до дясната греда. В 62-ата минута интригата можеше да се завърне с пълна сила. Страховит удар на Карачанаков извън наказателното поле, обаче бе избит в корнер от Чворович. В 64-ата минута обаче всичко в сблъсъка стана ясно. Крум Стоянов бе изведен в ляво на наказателното поле. Той пусна успоредно на голлинията и Вутов от непосредствена близост изравни. Цонев стреля под напречната греда, но Чворович с поредна страхотна намеса изби в корнер. Четвърт час преди края на мача, Цонев намери Мапуку, който от границата на наказателното поле, с удар по диагонала, изравни. В случая нападателят овладя с ръка, но това остана незабелязано от съдиите. Карачанаков можеше да дари искрица надежда за домакините в 82-атаминута. Ударът му от воле обаче попадна право в ръцете на Чворович. Минутка преди края на редовното време, Косоко осъществи мощен пробив от собствената си половина. Нападателят остана сам срещу вратаря, но Перниш спаси.