Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Берое 2005 остана на пето място на турнира „Мемориал Енцо Берти“ в Катания

Отборът на „Берое“ 2005 остана на пето място в турнира „Мемориал Енцо Берти“ в Катания без да загуби нито един двубой.

„Берое“ 2005 започна по изключително драматичен начин участието си на турнира. Момчетата на Слави Жеков завършиха 2:2 срещу римския „Тор Тре Тесте“, които са част от академията на „Ювентус“. Италианците откриха резултата в 15-та минута след грешка в отбраната и в една от малкото си атаки в целия двубой. „Зелените“ бяха по-добри и тотално надиграха своя противник. Али Айвазов изравни 5 минути преди края на мача след удар с глава. „Тор Тре Тесте“ поведе в продължението на мача след пряк свободен удар, но в ответната атака Иван Неделчев изравни за 2:2 след точно изпълнена дузпа. Сериозна контузия в средата на срещата получи голмайсторът на тима Васил Василев, който ще пропусне останалите срещи на тима.

В следващия си мач „Берое“ 2005 разби „Некст левъл“ с 6:0. Три гола за победата реализира Али Айвзов, два бяха дело на Сали Садъков и един на Даниел Пламенов.

В последния си мач в групата тимът завърши при нулево реми с „Академия Барселона“ (Месина). Така момчетата на Слави Жеков останаха на второ място в групата. „Берое“ 2005 бе пълен господар на терена срещу италианския си съперник, създаде десетки положения, два пъти нацели гредата, отмениха им гол, не получи дузпа и в крайна сметка не успя да отбележи нужното попадение, което щеше да класира тима за полуфиналите.

В плейофната фаза „Берое“ победи „Академия Джовани Леони“ с 1:0 след попадение на Иван Неделчев и се класира за финала за 5-6 място.

Днес тимът завърши 1:1 в редовното време срещу „Месина Калчо“ след гол на Сали Айвазов и победи с 4:1 след изпълнение на дузпи.

Така „Берое“ 2005 завърши на пето място без загубен двубой.