Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Ботев шокира Левски за първата си победа у дома

Ботев извоюва първа победа у дома за новия сезон, след като направи пълен обрат с 2:1 срещу Левски в двубой от 8-ия кръг на Първа лига. Левски поведе в резултата в 26-ата минута с гол на Яблонски, но след грешка на Любенов в 64-ата, при която Тодор Неделев отбеляза за 1:1, и гол на капитана Лъчезар Балтанов в 77-ата, домакините се поздравиха с втората си победа през сезона.

Загубата пък остави Левски с 14 точки и „сините” не успяха да намалят изоставането си от водача в класирането ЦСКА (19 т.) и втория Лудогорец (18 т.).

Първото полувреме мина при поделено надмощие, като „канарчетата” влязоха по-добре в мача и имаха лек превес в първите минути, но Левски изравни играта постепенно, а в 26-ата поведе и в резултата. Малко преди почивката „сините” можеха да увеличат преднината си, но Цветкович и Мапуку пропуснаха от чисти позиции.

Още в 3-ата минута Ндонгала пробва да открие резултата, но ударът му срещна мрежата от външната страна.

Мапуку пък не се възползва от неразбирателство между Серкан Юсеин и Минев, които се сблъскаха в пеналта и стреля слабо в Чворович.

В 26-ата минута Левски поведе в резултата. Прохазка и Обертан комбинираха между няколко футболисти в жълто-черно, след което французинът пусна перфектен пас към далечната греда за непокрития Яблонски, който на празна врата не сгреши.

В 40-ата минута Обертан намери Цветкович на линията на наказателното поле, но ударът на сърбина бе спрян от Чворович.

Две по-късно Мапуку направи сериозен пропуск. Цветкович центрира отдясно, но ударът на конгоанеца с глава от линията на вратарското поле нямаше нужната точност.

Динамиката се запази и след почивката, като отново домакините бяха по-дейни в предни позиции.

В 60-ата минута играта бе спряна принудително за 3 минути, заради гъстия дим от хореографията на феновете на домакините.

Малко след подновяването на играта резултатът бе изравнен. В 64-ата Тодор Неделев пробва далечен удар извън наказателното поле, Любенов опита да улови, но изпусна кълбото, което влетя в мрежата за 1:1.

Бързо Левски можеше да възстанови преднината си, но късметът покри „жълто-черните”. В 66-ата Обертан проби бързо отдясно и избегна шпагата на Димов, но ударът му срещна страничната греда.

В 77-ата минута влезлият като резерва Лазар Марин направи страхотен пас за Виана в пеналта, бразилецът спря и с петичка върна назад, където капитанът Балтанов пое топката и от няколко метра направи обрата пълен.

Левски опита да наложи преса в последните минути на срещата, но домакините показаха стабилност в дефанзивен план и запазиха преднината си до последния съдийски сигнал.