Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Верея изненада Черно море (СНИМКИ)

Верея постигна изненадваща победа с 2:1 като гост на Черно море в среща от 15-ия кръг на Първа лига.

Домакините стартираха по-силно срещата и логично стигнаха първи до гол. В 21-ата минута Георги Илиев получи топката на дъгата на наказателното поле и с премерен удар прати топката във вратата на Аргилашки.

До края на първото полувреме старозагорци продължиха да натискат, но така и не съумяха да материализират превъзходството си.

През втората част ситуацията на терена се промени драстично. Гостите заиграха по-смело в предни позиции и на няколко пъти застрашиха Емил Михайлов.

Добрата игра на Верея даде резултат в 71-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов засече центриране по земя на Илиян Йорданов и не остави шансове на стража на "моряците".

Голът стъписа Черно море и пет минути по-късно варненци инкасираха втори такъв.

Той бе дело на Валери Домовчийски, който засече с глава центриране от корнер и прати топката във вратата.