Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Втори манш от слалома на ЦСКА срещу новаци

ЦСКА премина успешно първия манш от мачовете си с новаци в елита тази седмица, след като преодоля сравнително лесно Септември с 2:0 на "Армията".

Днес от 17:30 часа на червените им предстои вторият манш, този път срещу абсолютния дебютант Витоша Бистрица.

Първият мач между двата тима в елита завърши 6:1 за ЦСКА, но тогава възпитаниците на Костадин Ангелов опитваха да се надиграват.

В последно време обаче Витоша има различен подход и залага на подчертано дефанзивна стратегия. Очаква се бистричани да излязат с петима в отбрана, което им донесе по точка срещу Левски (0:0) и Локо Пд (1:1), пише „Тема спорт”.

Армейците неведнъж показаха, че се затрудняват срещу сгъстени отбрани, а и голмайсторът им Каранга е наказан. В последните дни Стамен Белчев и екипът му наблегнаха изцяло на играта срещу съперник в глуха защита.

Треньорът ще направи няколко ротации в състава спрямо успеха над Септември, за да даде почивка на част от титулярите.

Очаква се в отсъствието на Каранга атаката да бъде водена от Десподов, който ще започне в трета поредна среща. Манолев ще се завърне сред 11-те и ще заеме мястото си по десния фланг на атаката.

На пейката може да седне Малинов, който виси с 8 жълти картона и при нов ще пропусне два мача, респективно този за купата с Лудогорец.

Пинто ще попадне сред титулярите, като ще си с партнира с Лое, който стартира и в последните два двубоя. В защита пък Чорбаджийски се очаква да започне от първата минута. Младокът загуби мястото си в състава за сметка на много по-стабилния Барт, но днес е удобен момент да получи шанс за изява.

Дебют в елита за ЦСКА може да запише 17-годишият Валентин Антов. Той може да бъде използван като централен защитник и вътрешен халф. Очаква се юношата на червените да се появи на терена в последните минута на срещата, ако червените са си решили мача.

Витоша ще излезе с най-доброто. Подходът на тима в защита ще е "Грабвайте телата!", а в предни позиции ще опита да изненада ЦСКА на контраатаки.

Билетите за мача са по 10 лева, очаква се приятно време за сезона, а на националния стадион ще са отворени единствено секторите А и Г.

Мачът Витоша – ЦСКА стартира в 17:30 часа и е пряко в ефира на Диема спорт, а Novsport.com ще го проследи на живо посредством чат-коментар на всички интересни моменти.