Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Вятър и гръмотевици прекратиха контролата на Дунав

Контролната среща между отборите на Дунав и Сепси беше прекратена в 35-ата минута поради лошите климатични условия в Анталия, съобщава Фейсбук страницата на русенци.

Заради силния вятър двата отбора решиха да сложат край на проверката при резултат 1:0 за румънския тим.

Попадението за Сепси реализира Тендия в 9-ата минута. Атмосферните условия не позволиха на двата тима да разгърнат пълния си потенциал, а топката бе движена от сериозния вятър, придружен от дъжд и гръмотевици. В тима на Сепси игра бившият полузащитник на Левски и Славия Стефан Велев, който днес бе сред стартовите единадесет.

В 9-ата минута Дунав допусна гол в своята врата, а негов реализатор бе нападателят на румънците Тандия. Голмайсторът се възползва от добро центриране по земя от левия фланг и стреля точно под напречната греда.

В 17-ата минута русенци отговориха с доста неточен удар на Диян Димов след подаване на Свилен Щерев. Две минути по-късно Исмаил Иса се размина с гола след центриране на Емин Ахмен от левия фланг.

ДУНАВ - СЕПСИ 0:1
0:1 Тандия (9)

ДУНАВ: Димитров, Инкоом, Ковачев, Патев, Ахмед, Станоев, Димов, С. Ковачев, Щерев, Фиртулеску, Иса
СЕПСИ: Ксаба, Симоновски, Стефан Велев, Урсу, Сато, Нувиер, Йованович, Де Мора, Тандия, Руш, Щефан