Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Гросмайсторско реми между Лудогорец и Левски (ВИДЕО)

Лудогорец и Левски справедливо си стиснаха ръцете за 0:0 в дерби мача от 28-ия кръг на Първа лига или от 2-ия кръг на първата шестица. Така, разликата от 13 точки в полза на разградчани на върха пред сините се запази, а ЦСКА успя да стопи две точки в гонитбата с Левски.

През първото полувреме реферът Ивайло Стоянов-Сватбата подмина нарушение на Абел Анисе срещу Бабатунде Адениджи в наказателното поле, а после компенсира и не изгони Димитър Пиргов. Иначе Левски имаше надмощие, като Ренан дос Сантос извади най-чистото положение, създадено от Адениджи.

Лудогорец имаше инициативата през второто полувреме, без особено чисти положения. Левски се бранеше на ръба на позволеното и 12 минути преди края Мехди Бурабия си изкара втори жълт картон и остави своите с 10 души до края. Но със задружни усилия гостите удържаха финалния напор на домакините.

Двата отбора заложиха на предпазлива игра в началните минути, като тактическата дисциплина бе ярко изразена. Съответно нямаше никакви положения пред вратите до 20-ата минута, когато сините изпълниха заучена комбинация при фаул. Прохазка отклони центриране на първа греда и насочи към далечния ъгъл, но прати в аут.

Първата спорна ситуация дойде в 24-ата минута, когато Анисе застана пред получилия подаване в наказателното поле Адениджи, препъвайки го. Реферът Стоянов подмина ситуацията и в следващия момент трябваше да извади втори жълт картон на Димитър Пиргов за влизане отзад. Но веднага си намери повод да компенсира, като само маркира нарушението.

Препоръчваме да се регистрирате в BET365

Лудогорец отправи само един удар по посока вратата на Николай Кръстев, който бе неточен. А чрез Адениджи Левски създаде две опасни положения. При първия случай нигериецът стреля опасно покрай вратата, а при втория се получи рикошет и с върха на пръстите си Ренан дос Сантос извади коварната параболична топка.

Междувременно, Ивайло Стоянов-Сватбата тръгна да лази по нервите на гостите, подминавайки явни нарушения срещу техни играчи и спестявайки очевадни картони за домакините.

Второто полувреме започна на бързи обороти. Лудогорец изравни положенията с тупалка на Кампаняро, профучала покрай сглобката.

Разградчани имаха инициативата, докато Левски трябваше да се нагажда след изваждането на Веско Минев на почивката (по неясни причини), пускането на Ивайло Найденов в дефанзивен план и настъпилите вътрешни размествания.

Една от най-добрите ситуации се откри пред Джонатан Кафу при статично положение и лошо изчистена топка. Асът на Лудогорец стреля силно, но право в ръцете на Кръстев в 71-ата минута.

Защитната и на моменти груба игра на Левски имаше висока цена. В 78-ата минута Бурабия вдигна високо крака си и закачи Кампаняро. Сватбата нямаше как да не изгони халфа и гостите трябваше да се бранят още по-дълбоко в оставащите петнайсетина минути.

Най-чистото положение Лудогорец създаде в 84-ата минута, когато Кешеру и Кишада разиграха и румънецът стреля с един от марковите си фалцови удари, но прати в аут от наказателното поле.

Разградчани затегнаха обръча в края, но синята отбрана удържа.

Лудогорец не успява да постигне победа в трето домакинство в Разград след равенство и загуба срещу Дунав и сега реми с Левски. Тимът на Дерменджиев се нуждае от още 11 точки, за да триумфира и на теория с титлата.

Сините остават без победа като гости през 2017-а и вече в трето поредно гостуване не успяват да отбележат.