Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Драматична победа за Ботев (Пловдив) (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) постигна изключително драматична победа с 4:2 като гост на Витоша (Бистрица) в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

Успехът на пловдивчани дойде в добавеното време на срещата. След редовните 90 минути се разписаха влезлите като резерви Стивън Петков и Лазар Марин.

Двубоят в Бистрица започна ударно. Още във 2-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Фернандо Виана засече с глава центриране на Минев и не остави шансове на Християн Василев.

Отговорът на "тигрите" обаче бе светкавичен. В 7-ата минута Даниел Пеев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Радослав Терзиев срещу Румен Гьонов. Видеоповторенията показаха, че решението на арбитрите да отсъдят 11-метров наказателен удар е правилно. Трябва обаче да се отчете факта, че преди фаула играчът на домакините игра с ръка.

В следващите минути преобладаваше битката в центъра на терена и повече попадения не паднаха.

Малко след подновяването на играта Виана отново даде аванс на Ботев. Бразилецът преодоля Узунов и с премерен диагонален удар прати топаката във вратата на Витоша. И този път радостта на "канарчетата" не трая дълго, тъй като в 66-ата минута Даниел Пеев изведе зад защитата на гостите Цанков, който преодоля Чворович - 2:2.

До края Ботев имаше териториално преимущество и на няколко пъти бе близо до нов гол. Такива паднаха в добавеното време на двубоя, когато резервите Стивън Петков и Лазар Марин се разписаха.

С този успех Ботев е на 7-а позиция с актив от 14 точки, докато Витоша е на последното 14-о място с едва две точки.