Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

ДРАМА ВЪВ ВРАЦА! Ботев се спаси в 88-та минута от загуба срещу Черно море

Ботев Враца стигна до равенство 1:1 с Черно море в първия двубой от V кръг на efbet Лига. „Моряците” поведоха в резултата в добавеното време на първата част чрез Исмаил Иса, но не удържаха натиска на домакините и в 88-ата минута допуснаха изравнително попадение, което бе дело на Георги Вълчев. Ботев прекъсна серията от две поредни загуби, докато това бе трети пореден хикс за тима от Варна. Врачани имат в актива си 4 точки, а Черно море е с 9 точки след петия кръг на шампионата.

Домакините започнаха добре срещата и владееха повече топката в първия четвърт час, като на два пъти имаха възможност да открият резултата.

Първо в 8-ата минута Даниел Генов пробва нещо средно между пас и удар, топката бе засечена от Домовчийски, който обаче от няколко метра не успя да отклони към вратата.

Минута по-късно Керчев не реагира навреме и не успя да нанесе удар от линията на вратарското поле.

Постепенно „моряците” изравниха играта и от своя страна застрашиха вратата на домакините.

Минчев и Ндонгала отправиха точни удари преди 20-ата минута, но без да притеснят вратаря на врачани.

В 25-ата Исмаил Иса направи сериозен пропуск, след като от 10-ина метра стреля в обсега на Красимир Костов.

В 42-ата минута късметът покри гостите, след като при центриране отдясно Виктор Попов пресече паса, за негов късмет топката се отклони към вратаря Дюлгеров.

В добавеното време Черно море откри резултата. Исмаил Иса получи в предни позиции, успя да надбяга и да се пребори с Апостол Попов, след което стреля точно за 1:0.

След почивката врачани не спираха да търсят изравнителното попадение, като успяха да изпълнят целта си едва в края на мача.

В 63-ата минута Даниел Генов отправи много опасен удар, но Дюлгеров се намеси навреме и спаси.

Родриго пък шутира прекалено силно в 65-ата и не успя да увеличи аванса на своя тим.

В 88-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на Черно море от Будинов, а Георги Вълчев засече с глава в мрежата на далечната греда за 1:1.

Черно море опита да отново да си върне преднината в заключителните минути, но вратарят Красимир Костов се представи на ниво и отрази два опасни удара – на Енчев и Кардосо.