Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

ДРАМА НА "ЛАУТА"! Изпусната дузпа провали Черно море (СНИМКИ)

ДРАМА НА

Черно море изпусна отличен шанс да се върне към победите в родното първенство, след като при гостуването си от 7-ия кръг на Арда (Кърджали) записа равенство 0:0.

"Моряците" имаха всички шансове да си тръгнат с трите точки от мача, игран в Пловдив, след като играха с човек повече над 50 минути, а освен това изпуснаха и дузпа.

Мачът беше специален за главния съдия Николай Йорданов, който днес ръководи своя мач №255 в елита на България, с което се превърна в едноличен лидер по този показател в историята, изпреварвайки Антон Генов, който записа на името си 254 срещи.

Първото опасно положение се откри пред вратата на Арда в 17-ата минута.Панайотовцентрира в наказателното поле къмЕнчев, но последен с топката игра Радослав Василев, който отклони кълбото към собствената си врата. Само съсредоточените действия на Иван Караджовспасиха домакините от автогол.

В 23-ата минутаДеян Лозевстреля от разстояние, но топката премина покрай целта. Малко по-късноМартин Минчевнаправи пробив отляво, след което центрира към Жоржиньо, но нападателят не успя да се разпише от отлично положение.

Най-интересната ситуация в мач дойде в 37-ата минута, когато Роман Ховсепян направи дузпа срещу Мартин Минчев, а секунди по-късно бе изгонен за пренебрежителния си жест към главния съдия.

Нападателят на "моряците" Жоржиньо изпълни наказателния удар в долния десен ъгъл, но Иван Караджов показа класата си, избивайки кълбото в ъглов удар.

След почивката в 51-ата минутаДарко Глишичстреля от пряк свободен удар, но опитът му премина покрай левия стълб.Малко след час играПанайотов и Жоржиньо разиграха добре, след което нападателят шутира в близкия ъгъл, но Иван Караджов се намеси отново.

В 79-ата минутаВиктор Поповпроби отдясно, след което центрира, а кълбото се отби в горната греда. Това беше и последното по-опасно положение в мача и така двата отбора поделиха точките.

Арда продължава да е седми вече с девет точки, докато Черно море няма победа вече пет поредни мача, от които събра едва четири пункта.

Арда - Черно море 0:0

Стартови състави:

Арда: Караджов, Лозев, Крумов, Гаич, Глишик, Мартинов, Жоао Ногуейра, Ховсепян, Делев, Коконов, Василев

Черно море: Дюлгеров, Попов, Енчев, Хантакиас, Панов, Алваро Кардо, Андраде, Дани Кики, Панайотов, Минчев, Жорже Оливейра