Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Дунав взе трета поредна победа

Дунав записа трета поредна победа в група "Б" на втората осмица от първенството. След два успеха с по 1:0, този път тимът от Русе спечели гостуването си на Септември с 2:0. По този начин тимът на Малин Орачев си уреди среща с последния Витоша (Бистрица) в баражите за разпределение на местата от 11-о до 14-о. Играе се на разменено гостуване, а победителят си гарантира оставане в елита.

Въпреки поражението Септември печели първото място в групата и битката за 7-ото място ще играе полуфинал с Черно море или Славия.

Гостите откриха резултата още в 7-ата минута. Бирсент Карагарен разстреля стража на Септември с шут от границата на наказателното поле - 0:1.

В 24-ата Дунав удвои преднината си. След рикошет Исмаил Иса получи възможност да напредне в наказателното поле и с прецизен удар вкара - 0:2.

В самия край на първата част Септември можеше да намали. След разбъркване Елтон се оказа на чиста позиция, но ударът му от малкото наказателно поле срещна гредата, а след това Христо Попадйин изчисти.

През втората част на два пъти Септември бе близо до попадение, но не успя да реализира. С пропуски за софиянци се отличиха Галчев и Тошев.