Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Дунав наказа Ботев (Враца)

Дунав (Русе) победи у дома Ботев (Враца) с 3:1.

За успеха на "драконите" се разписаха Ахмед Ахмедов, който вкара във втори пореден мач, Божидар Васев, както и Борислав Балджийски. За врачани пък точен бе Петър Атанасов.

Срещата започна на много бавно темпо, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

Първата ситуация за гол дойде в 6-ата минута, когато Ахмедов отправи хубав изстрел с глава, но Николай Кръстев парира улови без проблеми.

В 26-ата минута падна и първото попадение. Голмайстор бе Ахмед Ахмедов, който отбеляза втори пореден гол в две срещи за "драконите". Нападателят се възползва от огромна грешка на преотстъпения от Левски вратар Николай Кръстев, както и неговия съотборник Мариян Иванов, които се разминаха с топката, оставяйки Ахмедов сам на празна врата - 1:0.

Само няколко минути по-късно Дунав получи правото да изпълни и дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Даниел Гаджев в наказателното поле. Божидар Васев застана зад топката и отбеляза - 2:0.

В 42-ата минута Михаил Милчев отправи хубав удар с глава, но той премина встрани от вратата на Дунав.

През втората част Ботев (Враца) натисна своя съперник в търсене на гол, а това си каза думата в 56-ата минута, когато Петър Атанасов се разписа с глава след хубаво центриране отдясно - 2:1.

9 минути по-късно Дунав отбеляза нов гол. Този път се разписа Борислав Балджийски, който получи пас от Ндиайе и стреля, а Николай Кръстев не се намеси добре, пускайки нов лек гол в своята врата - 3:1.

В 70-ата минута Балджийски имаше нова възможност за гол и стреля опасно, но ударът му премина встрани от вратата на Ботев.

Петър Атанасов опита да вкара второ попадение с много силен изстрел в 81-ата минута, но топката излезе в аут.

До края врачани имаха още няколко възможности за втори гол, но не реализираха.

Така Дунав записа първа победа през новия сезон след загубата в Бистрица от първия кръг с 1:2. За Ботев (Враца) пък това бе втора поредна загуба, след като в предишния кръг те отстъпиха с 1:2 от Черно море.

В следващия кръг Ботев (Враца) е домакин на Левски, а Дунав (Русе) гостува на ЦСКА.

Дунав: 86. Антонов, 14. Васев, 16. Ковачев (к), 5. Динков, 22. Лемперов, 4. Патев, 25. Балджийски, 77. Костадинов, 98. Ковачев, 7. Ндиайе, 9. Ахмедов
Старши треньор: Малин Орачев

Ботев: 34. Кръстев, 11. Васев, 30. Домовчийски, 37. Керчев, 6. Гаджев (к), 71. Стоев, 88. Апостолов, 26. Иванов, 22. Милчев, 10. Атанасов, 94. Ненов
Старши треньор: Сашо Ангелов

Главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)