Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Дунав Русе не успя да бие Пирин (СНИМКИ)

Дунав Русе за пореден път доказа, че играе доста колепливо на собствен терен. Те завършиха 0:0 с гостуващия Пирин (Благоевград) в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

"Драконите" имаха инициативата през целия мач, но така и не успяха да преодолеят отбраната и вратаря на „орлетата”.

През първата част Божидар Васев и Васил Шопов пропуснаха изгодни положения за домакините, които нямаха късмет в завършващата фаза. В 40-ата минута и напречната греда се оказа верен помощник за вратаря на гостите Макенджиев, който отби удар с глава на Будинов.

След почивката в 50-ата минута Васил Шопов прати топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада на Будинов. До края на мача Макенджиев спаси опасни удари на резервата Карагерен, а най-доброто положение за гостите пропусна Рениа в 72-ата минута, когато Антонов хвана топката след удар на Рениа.

Със спечелената точка Дунав събира 9 и си остава на 12-а позиция зад Пирин, който запазва 11-ото си място с 11 точки.