Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Етър се справи с носителя на Купата на Литва

Етър постигна първа победа в контролите си в Анталия. След 3:4 от Лех (Познан) и 1:1 с лидера в шампионата на Босна и Хергецовина Железничар (Сараево) великотърновският тим надигра с 1:0 носителя на купата на Литва - Стумбрас (Каунас).

Двата отбора направиха здрав и равностоен мач с борба предимно в центъра и головите опасности пред двете врати бяха малко. През втората част етърци натиснаха и така се стигна до 86-ата минута, когато Даниел Младенов напредна отдясно и навлезе в наказателното поле, където бе съборен. Реферът отсъди дузпа, която Иван Вълчанов превърна в победния гол.

Следващата проверка е на 2 февруари срещу Олимпия (Любляна), след което етърци се завръщат във Велико Търново.

Красимир Балъков започна в състав: Денис Григич, Душан Младенович, Симеон Иванов, Пламен Гълъбов, Кольо Станев, Георги Сърмов, Никола Колев, Аласана Мане, Иван Стоянов, Ерик почански, Иван Петков.

След почивката влязоха още: Христо Иванов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Георги Пашов, Венци Василев, Димо Пехливанов, Велко Братович, Иван Вълчанов, Даниел Младенов, Чавдар Ивайлов и Стефан Неделчев.