Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Етър си спомни какво е победа и продължава напред

Отборът на Етър постигна първия си успех от четири мача насам, след като победи Септември с 2:1 в предпоследния 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България.

Срещата между два от новаците в Първа лига се игра във Велико Търново, а в герой за победителите се превърна Иван Петков. 32-годишният нападател откри резултата в 19-ата минута, а в 33-ата покачи на 2:0.

След паузата гостите се опитаха да отговорят на предизвикателството и върнаха един гол чрез своя капитан Борис Галчев в 70-ата минута, но за повече нямаха сили.

Така Септември отпадна от надпреварата, а Етър продължава напред, заедно с отборите на Левски, ЦСКА, Славия, Дунав, Литекс и носителите на трофея от Ботев Пловдив.

Последният ¼-финалист ще стане ясен след края на мача между Лудогорец и Берое, който се играе в момента.

Жребият за следващата фаза ще се тегли на първи ноември, сряда, от 11:00 часа в София, ул."Росарио" №1, а мачове ще се проведат в периода 13-15 декември.