Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Загорчич с две дилеми за 11-те срещу Илвес

Славия се готви с пълна пара за визитата си на Илвес в Лига Европа. Белите гостуват на тима от Тампере на 12 юли (четвъртък) от 19:00 часа. Столичани се готвят на изкуствен терен на националната база в Бояна. Причината е, че теренът във Финландия ще е именно с изкуствено покритие.

В състава няма кадрови проблеми и всички играчи са на линия. Вратар се очаква отново да е Антонис Стергиакис, който пази и за Суперкупата. Около стартовите 11 има две дискусионни позиции - в средата на терена до капитана Емил Мартинов и на върха на атаката. Вътрешен халф във финала с Лудогорец бе Славчо Шоколаров, който бе заменен в хода на срещата от Владислав Узунов. Бившият играч на ЦСКА сега има шансове да стартира срещу Илвес. Милчо Ангелов пък поведе атаката срещу разградчани, но по-опитният Ивайло Димитров може да го замени от първата минута във Финландия.

Белите пък все още очакват в София руски страж. Той трябва да изкара проби, но вратарят не дойде в България и вчера.

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов говори пред "Тема Спорт" по повод предстоящите двубои с Илвес и загубения финал за Суперкупата срещу Лудогорец (0:1). "За Европа изобщо не искам да отварям дума. Знаете, че не обичам да говоря, преди рибата да е в тигана. Пожелавам успех на отбора и каквото стане", каза Стефанов за срещите с Илвес.

"Що се отнася до финала за Суперкупата - Лудогорец определено е по-силният и качествен отбор. Все пак те имат състезатели за по 20-30 милиона евро. Ние сме с доста по-скромни, не можем да говорим за такива футболисти. Момчетата обаче показаха дух и мъжество. Сбиха се сериозно, както се казва. Имахме своите шансове. Ако съдията беше дал дузпа за спъването на Галин Иванов в началото на второто полувреме... Нещата щяха да изглеждат по друг начин, ако пак не се бяха намесили реферите. Дано не започваме старата песен на нов глас", добави Стефанов.