Facebook

Моля, споделете страничката ни :)




Tweet
Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

ИЗВЪНРЕДНО: Ето какво отреди жребият за Първа лига

ИЗВЪНРЕДНО: Ето какво отреди жребият за Първа лига

Novsport

Днес елитните ни футболни клубове научиха програмата си за новия сезон в Първа лига.

За четвърта поредна кампания групата на майсторите е от 14 отбора, като новаците са Арда (Кърджали) и Царско село.

Останалите са шампионът Лудогорец, ЦСКА, Левски, Ботев Пловдив, Берое, Черно море, Локомотив Пловдив, Славия, Етър, Дунав, Витоша Бистрица и Ботев Враца.

Окончателният график за началните кръгове ще стане ясен след тегленето на жребия за старта на квалификациите в евротурнирите.

Първият кръг ще се проведе между 12 и 16 юли, но точните дати зависят от участниците ни в Европа.

Ясно е обаче, че няма да има голямо дерби на старта.

За сметка на това, в осмия кръг ще има две големи такива, защото ЦСКА приема Левски, а Локомотив и Ботев ще мерят сили в пловдивски сблъсък – повторение на последния финал за Купата на България.

Първият мач между основните конкуренти за титлата през отминалата кампания, а именно Лудогорец и ЦСКА, е в петия кръг, докато в първия шампионитеприемат в Разград победителя във Втора дивизия и новак в елита - Царско село, а техните подгласници от "Българска армия" са домакини на Етър.

Третият Левски ще трябва да пътува до Русе за гостуване на Дунав, Ботев ще гостува на Арда (Кърджали), но в Пловдив – на „Лаута“, докато Черно море и Локомотив (Пловдив) ще се срещнат на "Тича".



Ето и всички мачове от първия кръг за сезон 2019/20:


Лудогорец - Царско село

ЦСКА - Етър

Черно море - Локомотив Пловдив

Арда - Ботев Пловдив

Дунав - Левски

Славия - Витоша

Ботев Враца – Берое

Novsport


Покажи новините за отбор

ЦСКА
Левски
Славия
Черно море
Локомотив
Ботев
Дунав
Берое
Ботев
Етър
Лудогорец
Витоша
Арда
Царско Село