Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Карагерен блести за Локо Пд срещу македонци

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 македонския Академия Пандев в контролна среща, играна на стадиона в Самоков.

"Черно-белите" поведоха в резултата в 18-ата минута с гол на Бирсент Карагарен.

Второто полувреме започна с по-активна игра на локомотивци. В 50-ата минута футболистите на Академия Пандев организараха бърза контраатака, но топката излезе в аут след изстрел на техен нападател. Анте Аралица от "смърфовете" бе близо до гол в 65-ата и 78-ата минути, но пропусна.

В 81-ата минута македонците изравниха резултата. Четири минути по-късно Бирсент Карагарен бе съборен в наказателното поле на съперника и Локомотив (Пловдив) получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Филип Михалевич, който с точен удар фиксира крайното 2:1.