Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Левски изпусна разгром над Черно море (ВИДЕО)

Левски победи с 1:0 Черно море на ст. "Георги Аспарухов" и съкрати на 5 точки изоставането си от ЦСКА.

"Сините" могат да съжаляват, че вкараха само едно попадение, тъй като имаха редица шансове. Вратарят на гостите Емил Михайлов също има вина гостите да не си тръгнат с разгром от "Герена".

Мачът започна със страхотна драма, разиграла се в разстояние на само три минути. В 10-ата Черно море можеше да вкара от дузпа за нарушение на Васил Панайотов срещу Огнянов. Капитанът Георги Илиев се нагърби с изпълнението. Вратарят Митрев обаче не мръдна и улови топката, която беше пратена в центъра на вратата.

Малко след това Жорди Гомес разтресе гредата с изстрел то фаул, а няма и минута по-късно Левски вече водеше в резултата. Давид Яблонски вкара с глава за 1:0 след центриране от корнер.

До почивката отново Яблонски можеше да се разпише, но ударът му от границата на малкия пеналт излезе високо в аут. Гостите отговориха с опасен шут на Зехиров, който обаче също беше неточен.

Веднага след почивката "сините" поискаха дузпа. В опита си да изчисти топката вратарят Емил Михайлов заби юмрук в лицето на Серджиу Буш. Реферът обаче прецени, че няма нарушение.

Последваха няколко пропуска на Буш, който явно нямаше ден. в 69-ата минута, негов изстрел беше спасен от съперниковия вратар. Десетина минути по-късно Обертан чукна с пета към румънеца. Той отново нямаше късмет и Делио Роси реши да пусне на негово Място Мапуку. Именно пред конгоанецът се откри последната възможност в мача. Той влезе на скорост и стреля. Емил Михайлов обаче отново се оказа последна преграда пред гола.