Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Левски разсипа Ботев за едно полувреме, Костов не спира да бележи (СНИМКИ)

Левски постигна поредната си победа в Първа лига. В мач от XIV кръг на Първа лига, "сините" се наложиха с категоричното 4:1. По този начин те се изкачиха поне за няколко часа на първото място в родния футболен елит, изпреварвайки Лудогорец. В 17:30 ч. обаче започва гостуването на "орлите" на Етър и при успех ще си върнат лидерството в класирането.

Възпитаниците на Славиша Стоянович изиграха изключително силно второ полувреме, в което реализираха 3 безответни попадения. След края на първата част, резултатът бе 1:1. След като Левски поведе, Ботев изравни в последната секунда, когато Божидар Митрев допусна лек удар от дистанция да спре в мрежата му.

Левски започна по-активно мача, но не успяваше да стигне до чисто положение пред съперниковата врата. Гостите пък изчакваха удобни възможности за контри.

В 14-ата минута Афонсо стреля силно от дистанция, но над вратата.

В 21-ата минута Кабрал изпълни отлично фаул от сериозна дистанция, насочвайки топката в горния ляв ъгъл. Кайзер обаче успя да избие в корнер.

В 28-ата минута Левски по чудо не поведе. Обертан намери чудесно в наказателното поле Костов, който се освободи от защитник и върна към Мариани. Последният стреля към опразнената вратата, но топката се чукна в крака на Пиргов и излезе в ъглов удар.

60 секунди по-късно натискът на Левски даде резултат. Станислав Костов пусна вдясно към Цветкович, който напредна малко и му върна около границата на наказателното поле. От там, с плътен удар по земята, нападателят прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Последваха по-спокойни минути, в които единственото за отбелязване бе далечен, но неточен удар на Мариани.

Така се стигна до последната секунда на полувремето, в която Ботев (Пд) изравни. Попадението пък се дължеше най-вече на безумна грешка на Божидар Митрев. Далечен и слаб удар на Антонио Вутов мина под плонжа на вратаря за 1:1.

В началото на втората част "канарчетата" опитаха да задържат по-продължително топката. В 48-ата минута Тодор Неделев стреля директно от фаул, но неточно.

Левски обаче бързо вдигна темпото и успя да стигне до две скоростни попадения.

В 51-ата минута Мариани центрира от корнер, а Хали Тиам засече от въздуха за 2:1.

Само 240 секунди след това "сините" увеличиха аванса си. Мариани намери вдясно Обертан, който напредна и пусна към Станислав Костов. Нападателя пък засече на шпагат от вратарското поле за 3:1.

В 59-ата минута Божидар Митрев за малко да направи втора фрапираща грешка. Мощен изстрел от дистанция на Перейра бе първоначално изпуснат от вратаря, който след това все пак улови топката.

В 74-ата минута Левски окончателно сложи точка на спора. След изпълнение на корнер, топката стигна до Давиде Мариани. Футболистът на "сините" стреля от малък ъгъл, топката рикошира в крака на Минев и влетя в мрежата за 4:1