Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Локо (ГО) развали серията на Пирин без загуба в мач със 7 гола (ВИДЕО)

Локомотив (Горна Оряховица) се наложи над Пирин с 4:3 в атрактивен мач от 32-ия кръг на Първа лига. По този начин „орлетата” може да бъдат задминати от Берое, който изостава с 2 точки и приема Нефтохимик от 19:30 ч, в група „Б” на „втората осмица”. При такова стечение на обстоятелствата, Пирин ще срещне Верея, а Берое – Ботев в плейофите за 7-ото място, но не се знае дали никой не иска да играе с пловдивчани.

Пирин искаше да завърши първи, за да затвърди добрите впечатления и серията от 6 мача без загуба. Локомотив играеше за честта си. Още преди мача бе ясно, че тимът на Александър Димитров ще бъде последен в групата и ще срещне Славия в първите плейаути.

Домакините от Горна Оряховица потърсиха гола от самото начало и създадоха две положения до 10-ата минута, но удар от воле на Стефан Цонков и шут на Софиан Муса от подобна позиция в наказателното поле не намериха очертанията на вратата.

Голът падна в 15-ата минута, когато Цонков бе оставен непокрит на задна греда при корнер и с глава изведе „железничарите” напред в резултата.

След полученото попадение Пирин изнесе играта в предни позиции и удари греда в 22-ата минута, когато бранител на Локо можеше да си отбележи автогол при корнер.

Изравнителния гол дойде в 39-ата минута. Тони Тасев, който все още няма гол в Първа лига, спечели единоборство с Цонков на аутлинията. След два паса шут на Станислав Костов бе блокиран, но при добавката на Димитър Благов топката се оплете е далечния долен ъгъл.

Пирин осъществи обрата в 51-ата минута след индивидуална изява на Станислав Костов. 25-годишният нападател овладя високо подаване, пребори се с Амброуз и с удар под гредата от малък ъгъл отбеляза 10-ия си гол този сезон.

Локо обаче изравни бързо отново чрез Стефан Цонков, който отново бе точен с глава при корнер, като пак се пребори с Кирил Грозданов.

По-настоятелната игра на домакините им донесе победата с още два гола. В 78-ата минута Бен Отман открадна една топка от Башлиев, спринтира по левия фланг и центрира за свободния Ндонгала, който с майсторски фалцов удар намери горния ляв ъгъл на безпомощния Костов.

Муса тресна напречната греда преди да пусне по диагонала за 4:2 в 85-ата минута.

И когато изглеждаше, че мачът е решен, Иван Цветков, известен като Вуйчо Ваньо покрай престоя си в Пловдив, отново демонстрира класата си, завъртайки над Кунчев за 3:4 в 87-ата минута.

В добавеното време Кунчев се реабилитира и направи решително спасяване срещу Цветков.

Така, Пирин засега остава лидер с 43 точки. Следва Берое с 41 точки и Нефтохимик с 31 преди двубоя между тях. Локо завършва последен в групата с 30 точки и почва плейаутите срещу Славия на 18 май у дома преди на 22-и да гостува в София.

Сега остава да се разбере дали Берое ще се бори за първото място в група „Б”, какъвто шанс им се открива. Но това означава, че ще срещне Ботев, завършил втори в група „А” на „втората осмица”.