Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Локо Пд на финал

Ветераните на Локомотив се класираха за финала на областното първенство, съобщиха пловдивчани.

Това се случи след като "черно-белите" победиха днес с 3:0 Ботев (Пловдив) и отстраниха своя съперник с общ резултат от двата мача 6:3.

Срещата се проведе от 16:00 на помощния терен на Лаута. Головете за Локомотив вкараха Здравко Лазаров (2) и Александър Тунчев.

Всички по-интересно в двубоя се случи през втората част. В 53-та минута диагонален пас на Красимир Димитров намери Здравко Лазаров на фланга, който преодоля противник и с премерен изстрел изведе "черно-белите" напред в резултата.

След гола Локомотив продължи да натиска своя съперник и стигна до нови опасни положения пред вратата на гостите.

В 55-та минута Роберт Петров бе изведен на изгодна позиция от Здравко Лазаров, но шутът му бе избит в корнер.

При последвалия ъглов удар Александър Тунчев можеше да удвои преднината на Локомотив, но изстрела му с глава нацели напречната греда на Ботев.

Логичното се случи в 60-та минута, когато отново комбинация между Краси Димитров и Здравко Лазаров се оказа успешна и вторият наказа противника за 2:0.

Десет минути преди края Александър Тунчев оформи крайното 3:0, след като се озова сам срещу вратаря.

На областния финал Локомотив ще се изправи срещу победителя от Тракия (Стамболийски) и Асеновец (Асеновград).