Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Лудогорец би Верея на ходом (СНИМКИ)

Лудогорец победи Верея в мач от V кръг на Първа професионална лига. „Орлите” не срещнаха особени затруднения със своя съперник, като последният съдийски сигнал прозвуча при 3:1. Лудогорец стигна до успеха без да си дава много зор, а след като реализираха и третото попадение, разградчани доиграха срещата буквално на ходом. Това бе първият мач на „Лудогорец арена”, на който в експлоатация бе пусната новата трибуна на съоръжението – сектор „В”.

Двубоят изненадващо започна с две възможности за гостите. Ударите на Балде и Бенгюзов, обаче не намериха очертанията на вратата. Домакините отговориха с опасен изстрел на Вандерсон след четвърт час игра, който премина до дясната греда. Секунди по-късно Анисе направи фрапантен пропуск, като от близко разстояние не успя да прати топката в мрежата, стреляйки във вратаря. В 25-ата минута „орлите” поведоха.

Сисиньо центрира отдясно и Кешеру с глава от вратарското поле изведе домакините напред в резултата. При паса на Светослав Дяков към Сисиньо, обаче последният бе в положение на засада. След половин час игра Кешеру вкара второто си попадение. След центриране от корнер, топката достигна до румънеца, който на метър пред голлинията нямаше проблем да направи 2:0.

Вандерсон имаше възможност да оформи класиката в резултата, но Аргилашки изби в корнер удара му от близко. В 41-ата минута Верея успя да върне интригата. Елиаш намери чудесно Георги Андонов в наказателното поле, който овладя на гърди, елиминира Натанаел и останал сам срещу вратаря не сгреши за 2:1.

В 55-ата минута Балде стреля атрактивно със задна ножица, без обаче да затрудни сериозно Ренан. 180 секунди по-късно Лудогорец организира страхотна триходова атака. Кампаняро намери Кешеру, който с едно изведе Анисе. Последният пък от въздуха разстреля Аргилашки за 3:1.

Кешеру бе близо до своя хеттрик, но ударът му фаул бе избит от вратаря. Отново румънецът затрудни максимално Аргилашки, който с върха на пръстите си успя да избие в корнер. До края на мача не се случи абсолютно нищо интересно.

Единственото за отбелязване бе официалният дебют за Лудогорец на полския национал Яцек Горалски.