Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Лудогорец пребори Черно море след четири гола в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец победи с 3:1 Черно море като домакин в мач от 25-ия кръг на Първа професионална лига. Шампионите отбелязаха два ранни гола, а крайният резултат беше оформен до почивката.

Срещата на "Лудогорец Арена" започна много активно за домакините, като още в 4-та минута Мисиджан беше изведен отляво, но опитът му за центриране в наказателното поле беше блокиран от Зехиров. В 8-та минута обаче Кешеру получи топката в наказателното поле, румънецът върна към Анисе, който не нанесе добър удар, но кълбото стигна до Вандерсон, който от малък ъгъл успя да преодолее Макенджиев за 1:0.

Едва отърсил се от първия гол, Черно море получи и втори в 14-та минута, когато Мисиджан намери Марселиньо непокрит в малкото наказателно поле и бразилецът нямаше как да сбърка от метър разстояние.

в 20-та минута Черно море беше ощетен от главния съдия Никола Попов, след като Ндонгала получи добър пас на скорост вдясно на наказателното поле, но беше съборен от Натанел, като в първия момент изглеждаше, че защитникът е играл с топката, но повторенията показаха обратното и това трябваше да бъде 11-метров наказателен удар за гостите.

Постепенно варненци успяваха да задържат повече топката и това даде резултат в 32-та минута, когато Кононго центрира перфектно отляво, намирайки Дани Кики на далечната греда. Там полузащитникът успя да излъже Натанел и да отбележи с хубав удар в далечния ъгъл на Броун.

Радостта на гостите трая точно десет минути, след като в 42-та Кешеру отправи удар, избит от Макенджиев точно в краката на Мисиджан и нападателят на "зелените" оформи крайния резултат в срещата.

След почивката най-добрата възможност бе пред Лудогрец в 65-та минута, когато Вандерсон получи топката сам срещу вратаря, но Макенджиев излезе разчетено и скъси ъгъла пред бразилеца, с което го затрудни максимално и спаси вратата си от нов гол.

В 79-та влезлият като резерва Яцек Горалски комбинира на двойно с Якоб Швиерчок, но ударът на халфа мина встрани от целта. Минута по-късно Фенуш стреля опасно по посока на Хорхе Броун, но стражът боксира сигурно. В самия крайМисиджан намери Горалски, който нахлуваше в наказателното поле, но полякът отново се отчете с неточен изстрел.

Така Лудогорец покачи серията си от победи в първенството на седем поредни, а авансът им пред ЦСКА стана шест точки преди "армейците" да изиграят своя мач от кръга срещу Пирин. Черно море пък остава с 27 пункта на деветото място - на точка от седмия Локомотив (Пловдив).