Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Лудогорец ще загрява с разгром за Леверкузен

Лудогорец приема днес последния Верея в мач от 8-и кръг на Първа лига. Двубоят е дни преди старта на мачовете от груповата фаза на Лига Европа. На 20 септември (четвъртък) разградчани са домакини на Леверкузен (22:00 час). С оглед многото проблеми при заралии и факта, че все още нямат вкаран гол от началото на кампанията, орлите са амбицирани да загреят за Байер с разгромна победа. В трите си домакинства досега на Верея Лудогорец записа три успеха, като вкара общо 12 гола, средно по 4 на мача. В срещите преди паузата зелените най-после се събудиха и преодоляха головата си немощ. Те отбелязаха 7 попадения в домакинствата си на Торпедо Кутаиси и Дунав Русе.

Главният мениджър на домакините Пауло Аутуори е решил да даде почивка на някои от титулярите си. Това са основно футболистите, ангажирани с различните национални отбори по време на паузата, когато орлите получиха цели 6 дни почивка. На пейката днес ще останат Клаудиу Кешерю, Яцек Горалски и Антон Недялков. Последният се контузи при успеха над Дунав в предишния кръг и отпадна от селекцията на България. Аутуори няма да рискува включването му, за да ги запази за Леверкузен. В средата на терена дебют до капитана Дяков се очаква да запише Мей Махлангу. Националът на ЮАР бе привлечен наскоро от Динамо Букурещ. Той и бразилецът Брандао все още не са записали минути.

Аутуори е имал разговор с играчите мачът с Верея да не се подценява с оглед предстоящия сблъсък с Леверкузен, който в събота гостува на Байерн. Мачът на "Алианц Арена" ще бъде изгледан на живо от човек на разградчани.