Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Лъчезар Балтанов аут за Ботев Враца

Капитанът на Ботев Пловдив Лъчезар Балтанов ще пропусне домакинството на Ботев Враца от последния кръг на редовния сезон. Мачът е в петък от 17:30 часа.

Срещу Черно море на "Тича" халфът получи жълт картон, който е пети за него, и ще бъде наказан за двубоя с врачани.

През следващите дни ще стане ясно колко ще отсъства десният бек Джонатан Перейра. Той бе заменен принудително заради разтежение. По същата причина терена напусна и Ндонгала от Черно море.

Вратарят на моряците Иван Дюлгеров пък запази мрежата си суха в четвърти пореден мач, в който е под рамката. От началото на пролетния дял той бе резерва на Китанов само при загубата с 2:3 от Славия в София. Така вече 360 минути Дюлгеров не е пускал гол. Колегата му Даниел Кайзер пък бе избран за Играч на вчерашния мач.

Спортният директор на Ботев Адалберт Зафиров пък заяви, че задачата напролет е купата. "Да се надяваме, че ще играем в Европа. За нас преминаването през купата е постижима цел за класиране в Лига Европа", каза Зафето.