Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Марселиньо донесе „златни” точки за Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец записа четвърта поредна победа в Първа лига през 2018 година, след като спечели с 1:0 визитата си на Берое.

Преди началото на срещата от XXIV кръг всички на стадиона в Стара Загора запазиха минута мълчание в памет на починалата легенда на домакините Стойко Стойков, който почина наскоро, след като изигра 203 мача за заралии в „А“ група.

Самият двубой пък бе изключително равностоен, като гостите стигнаха до успеха с попадение на Марселиньо в 80-ата минута, който вкара своя седми гол в шест мача срещу този опонент.

Двата тима стартираха предпазливо дуела и започнаха да поглеждат по-смело към вратата на съперника едва след преполовяването на първата част.

В 28-ата минута Дяков изведе Сисиньо на фланга, който подаде към навлизащия във вратарското поле Кешеру. Последният обаче не успя да стигне до топката и претендира, че е задържан в пеналта, но в крайна сметка бе отсъдено нарушение в атака на румънеца.

Три минути по-късно Рубен Бригидо подаде на Мартин Райнов, който стреля и вратарят на гостите се намеси, а топката срещна гредата.

В самия край на първата част Берое пропусна най-чистата възможност преди почивката, след като Охене проби много добре през центъра.

Той изведе Бригидо сам срещу вратаря, но Ренан излезе, за да скъси ъгъла и успя да спаси сигурен гол.

Точно след изтичането на първия игрови час Охене стреля опасно, а после топката рикошира в Пластун и за малко да влезе във вратата, но излезе в корнер.

В 77-ата минута се стигна до грозен момент, тъй като Сисиньо настъпи нарочно падналия на земята Охене, но това убягна от погледа на съдиите.

Малко след това Райнов направи фрапантен пропуск, а в ответната атака Лудогорец нанесе своя удар.

В 80-ата минута, след един корнер, Игор Пластун свали топката с глава към Марселиньо, който от непосредствена близост откри резултата с глава.

Домакините имаха претенции за засада, но при многократните повторения се видя, че двамата с Иван Бандаловски са на една линия.

Не след дълго гредата спаси домакините.

Това се случи в 84-ата минута, когато Мисиджан стреля от въздуха в наказателното поле, но топката се отби от напречния стълб.

Така в крайна сметка Лудогорец нанесе дебютна загуба на Берое през календарната година и запази стопроцентовата си успеваемост в Първа лига през 2018-а.

Шампионите остават лидери в класирането с 60 точки, като вече имат с 6 повече от втория ЦСКА, който обаче е с мач по-малко.

Берое запазва четвъртата си позиция с 41 пункта от 24 срещи.