Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

НА ЖИВО NOVSPORT: Ботев Пд - Септември 2:0, Виана и Ндонгала бележат

Пловдивският Ботев е домакин на Септември в отложен мач от четвъртия кръг на Първа професионална лига.

Срещата стартира в 20:00 часа на „жълто-черната” база в Коматево и в момента резултатът е 0:0.

Още в шестата минута топката срещна гредата след отлично изпълнен свободен удар от Дуде Ндонгала, като вратарят на Септември само изгледа топката.

Гостите отговориха малко по-късно, когато Иван Чворович трябваше да се намесва решително и го стори, за да спре устрема на Жеан Патрик.

В 20-ата минута пък Фелипе Бризола проби отдясно и намери отлично Ндонгала, но последният направи фрапантен пропуск и не можа да улучи вратата от непосредствена близост.

Ботев обаче продължи да търси гола и не след дълго логичното се случи.

В 25-ата минута Ндонгала проби по левия фланг и елегантно центрира към Фернандо Виана, който с глава откри резултата и вкара своето шесто попадение в елита този сезон.

Така Ботев се оттегли на почивка с минимален аванс, а малко след нея удвои преднината си.

В 56-ата минута Ндонгала вкара красив гол с изстрел извън наказателното поле - 2:0.

Малко по-късно Бризола бе изведен на добра позиция и потърси прострелно центриране, успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече.
Иначе, от началото на сезона „канарчетата“ нямат равенство на свой терен (2 победи и 3 загуби, при голова разлика 8:10). Другият тим без реми вкъщи е ЦСКА.

Преди двубоя домакините се намират на осмото място в класирането с 14 точки, като имат двойно повече от новаците, заемащи предпоследната позиция.

Арбитър на двубоя е Волен Чинков, а негови помощници са Веселин Мишев и Драгомир Милев.

Четвърти съдия е Димитър Русев, докато за събитията зад двете врати следят Станимир Тренчев и Георги Гинчев. Владимир Николчев е делегат на БФС. Съдийски наблюдател - Веселин Йорданов.

Мачът е пряко в ефира на Диема спорт, а посетителите на Novsport.com могат да го следят на живо тук.

Стартови състави:

Ботев Пловдив: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов (к), 7. Фелипе Бризола, 93. Густаво Афонсо , 29. Дуде Ндонгала, 9. Фернандо Виана;
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 5. Кристиан Димитров, 6. Алваро Юлиано, 8. Тодор Неделев, 20. Стивън Петков, 24. Лазар Марин, 25. Крум Стоянов;
Треньор: Николай Киров;

Септември София: 21. Янко Георгиев, 8. Борис Галчев, 6. Елтън дос Рейс, 16. Жеан Патрик, 19. Крис Гади, 9. Мартин Тошев, 5. Петър Генчев, 23. Румен Трифонов, 2. Стоян Предев, 14. Янко Сандански, 18. Антони Иванов;
Резерви: 12. Стилиян Георгиев, 13. Васил Калоянов, 11. Владислав Романов, 7. Иван Тилев, 25. Иван Стоянов, 15. Йордан Тодоров, 4. Христо Киров;
Треньор: Николай Митов.