Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

"Орлетата" спряха победния рейд на Черно море (СНИМКИ)

Черно море не успя да запише четвърта победа от четири мача в Първа професионална лига. Воденият от Георги Иванов тим завърши 1:1 при гостуването си на Пирин (Благоевград). Въпреки равенството, „моряците” продължават да оглавяват еднолично временното класира в родния футболен елит, като все още нямат допуснат загуба.

С 3 победи и едно равенство, варненци събраха актив от 10 точки.

Първата възможност в мача се откри пред Черно море, но Зехиров стреля право в Макенджиев. В 19-ата минута „моряците” отново можеха поведат. Ударът на Костадинов, обаче бе избит от вратаря в корнер.

След половин час игра главният арбитър даде минутка пауза на двата отбора да се освежат, тъй като, въпреки късния час, времето бе доста тежко. Малко по-късно Чунчуков стреля атрактивно със задна ножица, но неточно. В 35-ата минута варненци поведоха. Зехиров пресече в центъра на терена и напредна, след което пусна за Чунчуков. Ударът на последния бе избит от вратаря.

Топката обаче попадна у Георги Божилов, който на празна врата не сгреши за 0:1. В даденото продължение Костов стреля мощно извън наказателното поле, но вратарят плонжира и изби в корнер. Отново той по чудо не изравни секунди преди края на полувремето. Попев центрира от фаул на далечна греда, където Костов засече, но топката срещна лявата греда.

Секунди след началото на втората част Атанас Зехиров се озова в отлична позиция, но стреля неточно. Старокин пък стреля мощно от далечно разстояние, но Макенджиев успя да избие.

В 65-ата минута Даниел Младенов стреля от малък ъгъл, директно от фаул. Емил Михайлов изби, но топката попадна у Стилиян Николов. И неговият мощен изстрел, обаче бе отразен от вратаря на гостите.

Минутка по-късно Костов имаше отлична възможност да изпълни свободен удар, фронтално срещу вратата, но стреля много неточно.

В 82-ата минута "орлетата" изравниха. Башлиев центрира отдясно, Михайлов не се намеси убедително и с една ръка изби право в краката на Юлиян Попев, който насочи топката в опразнената врата за 1:1.

В даденото проджение Пирин можеше да стигне и до пълен обрат. Станислав Костов стреля от въздуха, но топката "облиза" лявата греда.