Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

ПАРОДИЯ БЕЗ КРАЙ! Верея отнесе шестица от Ботев (Вр)

Ботев (Враца) разби като гост Верея с 6:1 в първия мач от 32-ия кръг на Първа лига и шести кръг в група „А“ на втората осмица в плейофите.

Така тимът от Стара Загора записа нов антирекорд с 11 поредни загуби в рамките на един сезон. Преди това Септември (София) бе регистрирал десет поредни поражения в елита през настоящия сезон от 4-ия до 13-ия кръг включително.

Мирослав Будинов (7) откри резултата с глава, а Валери Домовчийски (20) удвои аванса на гостите с пета. Милан Вушорович (32) се разписа с диагонален удар, а последният гол за първата част реализира Будинов (34), който засече пас отдясно.

След почивката врачани намалиха оборотите и реализираха само още две попадения във вратата на домакините. Резервата Антон Огнянов (71) вкара с премерен шут от близка дистанция, а Симеон Мечев (79) с техничен удар вкара шестия гол във вратата на Верея. В самия край Станислав Маламов (88-дузпа) оформи крайния резултат.

С този успех Ботев (Враца) събра 45 точки и остава втори в групата, а Верея е на дъното с 6 точки.