Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Пирин (Бл) ще спира черна серия в Стара Загора

Берое е категоричен фаворит в домакинството с Пирин днес. Такъв го правят най-вече традициите в сблъсъците между двата клуба. Те са изцяло на страната на заралии, особено когато те са домакини.

От 25 мача под Аязмото Пирин е победил само веднъж. Това се е случило в дебютния сезон на „орлетата" в елита -1973/74. Интересното е, че същия сезон Берое изпада. Затова допринася и загубата у дома от Пирин е 1:2, която идва в 26-я кръг от сезона. Гостите печелят с два гола на Кръжанов, а малко преди почивката Методи Бончев намалява на 1:2. 15 минути преди края Иван Вутов пропуска дузпа, стреляйки в гредата. С това на практика са погребани шансовете за обрат както в този мач, така и в битката за оцеляване.

„Орлетата" са отборът с най-дълга серия без победа в Стара Загора. От споменатия сезон 1973/74 насам те са гостували още 24 пъти в града на липите, като в тях имат 16 поражения и 8 ремита, при голова разлика 48-12 за Берое. През този сезон старозагорци вече спечелиха веднъж у дома срещу Пирин с 1:0. Двубоят беше от 5-я кръг, а гола отбеляза японецът Кохей Като в 47-та минута.