Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Пирин излъга Витоша в битката за оцеляване (СНИМКИ)

Пирин (Благоевград) направи решителна крачка към спасението си.

„Орлетата” се наложиха с 1:0 като гости на Витоша (Бистрица) в плейаут за оставане в Първа лига.

Така те взеха аванс преди реванша в Благоевград.

Победителят от този сблъсък ще играе с втория от Втора лига за място в родния футболен елит, а загубилият изпада директно.

Пирин можеше да открие още във 2-ата минута. Хендерсън центрира от фаул, Попев отклони към далечната греда, но Георгиев успя да докосне топката и да избие в ъглов.

След четвърт час игра Анти Рения стреля мощно от границата на наказателното поле, но до дясната греда.

В 36-ата минута Витоша по чудо не поведе, Стефан Христов проби отляво и намери на 2 метра пред голлинията Григор Долапчиев. Костадин Ничев обаче самопожертвувателно се хвърли на шпагат и изби в корнер.

В 52-ата минута Григор Долапчиев направи сериозен пропуск. Той бе изведен на чудесна позиция и стреля от движение, но в аут.

Пирин стигна до гол в 57-ата минута. Конър Хендерсън центрира от корнер, а Юлиян Попев засече неспасяемо с глава за 0:1.

Орлин Старокин отправи опасен удар в 66-ата минута, но топката премина покрай вратата на Пирин. Малко по-късно пък Долапчиев стреля мощно, но над напречната греда.

В 77-ата минута Даниел Пеев бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля по диагонала, но Георги Георгиев с чудесен рефлекс изби.