Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Пирин мощно смаза Локо (Пд)

Пирин сложи край на негативната си серия от шест мача без победа, като надигра гостите от Локо Пловдив с 5:0 в мач от Първа лига.

За тима на Милен Радуканов това е втори успех в първенството.

Първоначалният натиск на домакините се материализира в 6-ата минута, когато Рениа се включи отлично отдясно и центрира по земя към непокрития Костов, който този път без проблем вкара за 1:0.

Само 180 секунди по-късно Пирин стигна до втори гол. Аймен Суда напредна през центъра на терена и подаде към Анте Рениа, който с великолепно поемане елиминира защитник в черно-бяло и технично вкара в близкия ъгъл на Диао за 2:0.

В 43-ата минута при поредна опасна атака отдясно на Пирин завърши с центриране, което достигна до Станислав Костов. Нападателят овладя топката и с бомбен шут отбеляза трети за Пирин.

В 71-ата минута Аймен Суда вкара след подаване на Костов за 4:0.

Само две минути преди края на мача Петър Христов отбеляза след само няколко секунди на терена за крайното 5:0.

ПИРИН - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 5:0

1:0 Станислав Костов 6
2:0 Анте Рениа 9
3:0 Станислав Костов 43
4:0 Аймен Суда 71
5:0 Петър Христов 88