Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Пирин подряза крилата на летящите към Бейтар "канарчета" (СНИМКИ)

Пирин подряза крилата на летящите към Бейтар

Ботев (Пловдив) допусна шокираща загуба като домакини на Пирин (Благоевград). В мач от I кръг на Първа професионална лига, „орлетата” се наложиха с 1:0 като гости. Пловдивчани определено не мислиха за този мач, а за предстоящия реванш с Бейтар Йеросалим. Това да даде своето отражение и домакините не успяха да създадат нито една чиста ситуация, губейки абсолютно заслужено. Двубоят се игра пред празните трибуни на стадиона в Коматево, заради наказание на „канарчетата”.

Първото полувреме, противно на очакванията, премина при равностойна игра. Гостите дори имаха по-чисти положения и могат да съжаляват, че не поведоха в резултата. Пловдивчани пък изглежда излязоха на терена изцяло с мисъл за предстоящия реванш от Лига Европа с Бейтар и не създадоха почти нищо опасно пред вратата на гостите. „Орлетата” пропуснаха чудесна възможност да отбележат гол още в 9-ата минута.

След чудесен индивидуален пробив, Станислав Костов излезе сам срещу вратаря, но Чворович изби удара му. Топката попадна у Даниел Младенов, който направи фрапантен пропуск на почти опразнената врата, стреляйки над нея. В 25-ата минута отново благоевградчани можеха да се разпишат. След заучено изпълнение на фаул, Башлиев нанесе удар от близко, но той бе избит в корнер. Първата и единствена опасност, създадена от домакините, бе в 34-ата минута. Страховит удар на Юлиано далеч извън наказателното поле, обаче бе избит от Макенджиев в корнер.

През втората част скуката тотално превзе двубоя. Съперниците бяха абсолютно безидейни и не създадоха почти нищо пред двете врати. „Канарчетата” очевадно не успяха да се отърсят от мисълта за Бейтар и вратарят на гостите нямаше абсолютно никаква работа.

В 67-ата минута Станислав Костов падна в наказателното поле, след съприкосновение с Юлиано. Никола Попов не посочи бялата точка, което ядоса наставникът на Пирин. Милен Радуканов влезе на терена в яда си и веднага бе пратен от Никола Попов на трибуните. В 79-ата минута „орлетата” шокираха своите домакини. Младенов с пета намери Траянов, който пусна към Благов. Последният пък с удар от близко прати топката в мрежата за 0:1. До края на мача Ботев натисна в опит поне да изравни, но без идея как точно да го направят.