Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

ПЪРВО В NOVSPORT: Съставите за Лудогорец – ЦСКА

Първенецът Лудогорец е домакин на вицешампиона ЦСКА в голямото дерби от петия кръг на българското футболно първенство.

Разградчани не успяха да вкарат гол на „червените“ в последните три сблъсъка от всички турнири, като нямат успех в четири поредни сблъсъка, но ако успеят да постигнат такъв тази вечер ще дръпнат с три точки на върха в класирането, след загубата на Левски от Берое в събота вечер.

Шампионите се представят много силно на „Лудогорец Арена“, където са непобедени вече повече от година. За последно „орлите“ загубиха вкъщи от Локомотив (Пловдив) на четвърти август 2018-та.

Те триумфираха в 9 от последните си 12 домакинства във всички турнири, докато ЦСКА спечели половината от предходните си дузина визити.

При евентуална победа пък гостите ще се изравнят по точки с Лудогорец и Левски, а и ще натрупат самочувствие преди решителния реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу Зоря в Украйна.

Те фиксираха 1:1 в София този четвъртък, когато Лудогорец разпиля ТНС с 5:0 и дори спести сили за дербито с „армейците“.

То бе поверено на арбитъра Драгомир Драганов. Негови асистенти са Красимир Атанасов и Христо Хаджийски, а за четвърти рефер бе назначен Георги Давидов, докато на Радан Мирянов бе поверена ролята на съдийски наблюдател.

Дербито Лудогорец - ЦСКА стартира в 20:30 часа и е пряко в ефира на Диема спорт, а посетителите наNovsport.comмогат да го гледат на живоТУК(очаквайте още линкове 30 минути преди началото на мача), докато ние по традиция ще проследим на живо всичко интересно от Разград посредством чат-коментар.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев (к), 8. Дан Битон, 10. Якуб Швиерчок, 12. Абел Анисе , 13. Мавис Чибота, 17. Жоржиньо, 22. Джордан Икоко, 25. Стефан Баджи;
Треньор: Стойчо Стоев;

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 11. Петър Занев (к), 24. Нуно Томаш, 25. Раул Албентоса, 19. Иван Турицов, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго, , 10. Евандро, 22. Али Соу;
Треньор: Любо Петрович.