Facebook

Моля, споделете страничката ни :)




Tweet
Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Резултати от Лига Европа (РЕПОРТАЖИ)

Резултати от Лига Европа (РЕПОРТАЖИ)

Novsport

В четвъртък вечер се изиграха реваншите от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

След тях стана ясно, че България ще има два представителя в третия, след като Славия отпадна от Хайдук, а ЦСКА продължи напред, докато Лудогорец приключи участието си в Шампионска лига и ще играе във втория по сила турнир на УЕФА.

„Червените“ ще се изправят в третия кръг срещу 12-кратните датски шампиони от Копенхаген, като първата среща е на девети август в София, а реваншът е седмица по-късно.

Лудогорец също ще е домакин в първата среща - идния четвъртък "орлите" ще приемат босненския Жрински Мостар в Разград, а на 16-ти август ще върне визитата.

В третия кръг ще играят и още двама българи, тъй като АПОЕЛ Никозия с Живко Миланов и Слован Братислава на Васил Божиков също продължават напред, като ще спорят съответно с Динамо Загреб и Рапид Виена за място в плейофната фаза.

Ето и всички резултати от втория предварителен кръг на Лига Европа**:

Вадуц (Лихт) - *Жалгирис (Лит) 1:1 (1:2)

*Пюник (Арм) - Тобол Костанай (Каз) 1:0 (2:2 oбщ)

Фола (Люкс) – Генк* (Белг) 1:4 (1:9)

Лач (Алб) - *Молде (Норв) 0:2 (0:5)

*Алашкерт (Арм) - Сутиеска (Черна гора) 0:0 (1:0)

*АЕК Ларнака (Кип) - Дъндок (Ирл) 4:0 (4:0)



*Тренчин (Слвк) - Гурник Забже (Пол) 4:1 (5:1)

Тракай (Лит) - *Партизан (Сърб) 1:1 (1:2)

*Динамо Минск (Блрс) - Дунайска Стреда (Слвк) 4:1 (7:2)

СЛАВИЯ (БЪЛГ) - *Хайдук (Хърв) 2:3 (2:4)

Валета (Малт) - *Жрински (БиХ) 1:2 (2:3)

Флора (Ест) - *АПОЕЛ (Кип) 2:0 (2:5)

Хакен (Шв) – *Лайпциг (Герм) 1:1 (1:5)

Лилестрьом (Норв) - *ЛАСК (Авс) 1:2 (1:6)

*Прогрес (Люкс) - Хонвед (Унг) 2:0 (2:1)

Вадуц (Лихт) - *Жалгирис (Лит) 1:1 (1:2)

АИК (Шв) - *Нордселанд (Дан) 0:1 (0:2)

Адмира Вакер (Авс) - *ЦСКА (БЪЛГ) 1:3 (1:6)

*Аполон Лимасол (Кип) - Железничар (БиХ) 3:1 (5:2)

Линкълн Ред Импс (Гибр) - *Дъ Ню Сейнтс (Уелс) 1:1 (2:3)

Спарта Прага (Чех) - *Спартак Суботица (Сърб) 2:1 (2:3)

*Мариупол (Укр) - Юргорден (Шв) 2:1 след продължения (3:2)

Атромитос (Гърц) - *Динамо Брест (Блрс) 1:1 (4:5)

*Слован (Слвк) - Балзан (Малт) 3:1 (4:3)

*Копенхаген (Дан) - Стярнан (Исл) 5:0 (7:0)

*Бешикташ (Турц) - Б36 Торшавн (Фар о-ви) 6:0 (8:0)

*Витес (Хол) - Виторуп (Рум) 3:1 (5:3)

Викингур (Фар о-ви) - *Торпедо Кутаиси (Гр) 0:4 (0:7)

Астерас Триполис (Гърц) - *Хибърниън (Шотл) 1:1 (3:4)

Сараево (БиХ) - *Аталанта (Ит) 0:8 (2:10)

*Марибор (Слвн) - Чихура (Груз) 2:0 (2:0)

Домжале (Слвн) - *Уфа (Рус) 1:1 (1:1)

*Стяуа (Рум) - Рудар (Слвн) 4:0 (6:0)

*Рейнджърс (Шотл) - Осиек (Хърв) 1:1 (2:1)

АЗ Алкмаар (Хол) - *Кайрат (Каз) 2:1 (2:3)

*Бордо (Фр) - Вентспилс (Латв) 2:1 (3:1)

*Сарпсборг (Норв) - Санкт Гален (Швейц) 1:0 (2:2)

Дрита (Кос) - *Дюделанж (Люкс) 1:1 (2:3)

Ла Фиорита (С Мар) - *Спартакс Юрмала (Латв) 0:3 (0:9)

Раднички Ниш (Сърб) - *Макаби ТА (Изр) 2:2 (2:4)

Уйпещ (Унг) - *Севиля (Исп) 1:3 (1:7)

Крузейдърс (С Ирл) – *Олимпия (Слвн) 1:1 (2:6)

Рио Аве (Порт) - *Ягелония (Пол) 4:4 (4:5)

Хафнарфьордур (Исл) - *Апоел Хайфа (Изр) 0:1 (1:2)

ИГРАЯТ СЕ:

Бърнли (Анг) - Абърдийн (Шотл) 3:1 (4:2)

Лех (Пол) - Шахтьор Солигорск (Блрс) 3:1 (4:2)

Валур (Исл) - Санта Колома (Анд) 1:0 (1:1)

*С този знак са отбелязани отборите, които продължават напред.

**В скоби са общите резултати от двата мача.

РЕПОРТАЖИ ОТ ПО-ИНТЕРЕСНИТЕ МАЧОВЕ МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ В СЕКЦИЯ „ВИДЕО“.

Novsport


Покажи новините за отбор

ЦСКА
Левски
Славия
Черно море
Локомотив
Ботев
Дунав
Берое
Септември
Ботев
Етър
Лудогорец
Верея
Витоша