Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

"СИНЯ" ТИШИНА! Левски се сбогува окончателно с титлата! (СНИМКИ)

Левски окончателнот се прости с шансовете си за титла. "Сините" се издъниха болезнено срещу Славия, завършвайки 1:1. На Националния стадион "Васил Левски", воденият от Делио Роси тим изигра изключително посредствени 90 минути и съвсем заслужено не успя да стигне до 3-те точки.

Двубоят бе исторически за Левски и българския футбол. "Сините" станаха първият отбор, стигнал кота от 2000 мача в родния елит. За защитника на водения от Делио Роси тим - Иван Горанов - това пък бе среща №100 на ниво Първа лига.

Преди началото на мача, с минута мълчание бе почетена паметта на починалия знаков фен на Левски - Николай Нинов - Тубата. "Сините" фенове пък не пяха своите песни до 15-ата минута.

Двубоят започна двуостро, като съперниците си размениха по едно по-опасно центриране в началните минути. В 12-ата минута Обертан стреля от дистанция, но слабо и неточно. Малко по-късно пък Галин Иванов пробва да затрудни Митрев директно от фаул, но топката мина високо над вратата. в 17-ата минута Левски поведе. Роман Прохазка изведе великолепно Серджиу Буш сам срещу вратаря, а румънецът без проблем прати топката в мрежата за 1:0.

Това обаче бе и последният интересен момент за това полувреме. В оставащия почти половин час, двата тима предложиха изключително скучен и безидеен футбол, без да успеят да създадат нито една голова възможност.

Втората част започна с доста агресивна игра на Левски. Това обаче не доведе до опасности пред вратата на Славия. Първото по-сериозно положение пък бе в актива на "белите". След остро центриране в наказателното поле на Левски, Митрев плонжира и изби, след което топката бе изчистена в тъч.

В ответната атака Буш стреля от неудобна позиция, но слабо и встрани от вратата. 20 минути преди края на редовното време, Делио Роси извърши първата смяна и тя бе принудителна. Контузеният Иван Горанов бе заменен от Мики Орачев. В 75-ата минута Славия по чудо не изравни. Галин Иванов мина като на шега през трима от Левски и остана сам срещу Божидар Митрев. Ударът му обаче премина до лявата греда. В 82-ата минута, обаче Славия изравни. След центриране в наказателното поле и лошо изчистена топка, Андреа Христов от упор "разстреля" Митрев.