Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

ЦСКА (Москва) се съвзе след петте гола в Разград

Само дни след тежката загуба с 1:5 от Лудогорец в Лига Европа отборът на ЦСКА (Москва) успя да спечели дербито от 10-ия кръг на руската Премиер лига срещу Краснодар.

Отборът на Виктор Гончаренко се наложи с 3:2, като с два гола и асистенция блесна Никола Влашич.

Домакините водеха с 3:0 до почивката, след като хърватинът откри от дузпа в 32-ата минута, а само 5 по-късно подаде на Фьодор Чалов за 2:0.

В 41-ата Влашич бе точен още веднъж и сякаш за Краснодар нямаше обратен път, но наставникът на тима Сергей Матвеев извърши две смени, а влизането на Маркус Берг определено съживи краснодарци.

Шведът вкара две попадения в рамките на 3 минути – между 57-ата и 60-ата, като до края на двубоя имаше много напрежение и още опасни ситуации пред вратата на ЦСКА.

Именно Берг обаче пропусна да направи хеттрик, докато Игор Акинфеев се превърна в герой за московчани и им донесе четвърта поредна победа в първенството.

След нея ЦСКА вече е на второ място с 22 точки, с две повече от Краснодар, а в следващия кръг ще гостува на Урал.