Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

ЦСКА разгроми и Локо (Пд)

ЦСКА отнесе и втория пловдивски тим за два кръга. След като в миналия разгроми с 6:2 като гост Ботев, сега „армейците” се разправиха и с Локомотив. На стадион „Българска армия”, възпитаниците на Стамен Белчев се наложиха с 4:1 над водения Войн Войнов отбор.

Двубоят започна с мощен натиск на ЦСКА. Чисти голови положения обаче липсваха. Все пак превъзходството на „армейците” даде резултат в оказалата фатална за Локо (Пд) 13-а минута. Манолев центрира отдясно, Пиргов не се намеси убедително и изби в краката на Тиаго. Играчът на домакините пък технично прехвърли вратаря за 1:0. 5 минути по-късно хубав удар на Бакалов се отклони в "червен" защитник и мина до дясната греда, излизайки в корнер. След известно затишие, в 27-ата минута ЦСКА удвои аванса си. След чудесен авантаж от главния съдия, Меркадо нахлу отляво и центрира в наказателното поле. Манолев с глава свали към Малинов, който от непосредствена близост не сгреши за 2:0. Последваха две възможности за Локомотив, като и двете се откриха пред Димо Бакалов. Първо техничният му по удар по диагонала мина до сглобката на вратата. Малко по-късно пък той засече с глава центриране на Николов, но топката мина до лявата греда. Каранга можеше окончателно да сложи точка на спора, но от отлична позиция не намери очертанията на вратата. В даденото продължение Бакалов бе фаулиран в наказателното поле от Дюлгеров. Вместо да отсъди дузпа за гостите, обаче Попов показа жълт картон на „смърфа” за бурната му реакция.

Препоръчваме да се регистрирате в BET365

Втората част премина в далеч по-лежерно темпо. ЦСКА очевидно започна да пести сили. Головите положения и пред двете врати бяха кът, а общо взето всичко по-интересно се превърна в гол. Първо, в 61-ата минута „армейците” оформиха класиката в резултата. Тиаго намери около точката на дузпа Каранга, който технично копна над излезлия да го пресрещне Пиргов за 3:0. В 74-ата пък Бедиме центрира към Бакалов, който с глава засече за 3:1. Столичани възстановиха аванса си от 3 гола в 78-ата минута. Кевин Кубемба пусна отляво успоредно на голлинията, а Станислав Манолев от границата на вратарското поле засече в мрежата за 4:1.