Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

ЦСКА се измъчи с 10 от Септември, вратарски гаф подари победата на "армейците"

ЦСКА се измъчи с 10 от Септември, вратарски гаф подари победата на

ЦСКА постигна трета поредна победа в Първа лига. „Армейците” се наложиха с 1:0 при символичното си гостуване на Септември. Успехът на „червените” дойде след безобразна грешка на резервния вратар на Септември Янко Георгиев, който подари топката на празна врата на Рубен Пинто. Домакините играха и близо половин час с човек по-малко, след като в 63-ата минута червен картон получи Байду. На три пъти пък удари на възпитаниците на Стамен Белчев разтресоха гредите. Двубоят се игра на националния стадион „Васил Левски”.

Първото полувреме изненадващо започна с равностойна игра. „Армейците” очевидно бяха подценили своя съперник и играта им нямаше нищо общо с тази срещу пловдивските Ботев и Локомотив. Първата опасност дойде в 17-ата минута. Кристиян Малинов отправи истниски снаряд далеч извън наказателното поле, но Галев изби в корнер. При спасяването си обаче, вратарят на Септември се контузи и бе заменен от Янко Георгиев. До последните 5 минути на частта други опасности така и не бяха създадени. Тогава Антон Недялков намери в наказателното поле Каранга, който се измъкна между двама защитници на Септември, но Георгиев се хвърли в краката му и улови. В 43-ата минута ЦСКА по чудо не поведе. След заучено изпълнение на ъглов, Каранга засече с глава, но в напречната греда. Топката попадна у Дюлгеров, който от непосредствена близост я прати също в горния стълб. Секунди по-късно Дюлгеров стреля от близко, но Георгиев изби с чудесен рефлекс. Минутка преди края на редовното време Янко Георгиев направи страхотна глупост. Вратарят на Септември не успя хубаво да изнесе топката, пращайки я на крака на Рубен Пинто, който на празна врата не сгреши за 0:1.

Втората част започна с по-един точен, но не особено опасен удар и за двата отбора – на Тиаго за ЦСКА и на Галчев за Септември. Тиаго стреля от дистанция много силно, но топката премина до лявата греда. Каранга пък овладя в наказателното поле, но стреля право тялото на Янко Георгиев. В 63-ата минута Байду фаулира Рубен Пинто, но съдията даде авантаж и ЦСКА организира опасна контра. Антон Недялков центрира отляво, Станислав Манолев засече отблизо, но в напречната греда. След като играта бе спряна, Стефан Апостолов показа жълт картон на Байду за нарушението му срещу Пинто. Той пък бе негов втори и Септември остана с 10 души на терена. Въпреки че заиграха с човек повече, до края на мача „армейците” не успяха да сътворят абсолютно нищо опасно пред вратата на Георгиев. В даденото продължение Кулма имаше изгодна ситуация, но стреля крайно слабо, право във вратаря.