Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Черно море би, но Локо (Пд) запази шансове за Европа

Черно море пропусна да предреши изхода на сблъсъка с Локомотив (Пд). В първи мач за 7-о - 8-о място, игран на "Тича", варненци победиха с 2:1. Възпитаниците на Илиан Илиев имаха пълен превес и можеха да си осигурят далеч по-комфортен аванс, преди реванша на "Лаута".

Удар на Георги Божилов в началните минути премина до дясната греда. В 13-ата минута Георги Василев стреля атрактивно със задна ножица, но в аут. Симеон Райков шутира от дистанция, Благой Макенджиев спаси. В 29-ата минута Георги Илиев центрира от фаул, Даниел Димов засече с глава, но Антони Милина се справи. Самият Илиев можеше да се разпише в 38-ата минута, но ударът му профуча до гредата.

В самото начало на втората част Зехиров стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча до лявата греда. Малко по-късно удар на Георги Илиев от сериозна дистанция мина до сглобката.

В 58-ата минута Черно море по чудо не поведе. Зехиров получи отдясно в наказателното поле и стреля по диагонала, но Милина изби. Топката попадна у Фенуш, който обаче от близко прати топката над напречната греда.

Логичното все пак се случи в 61-ата минута. Зехиров получи отдясно на наказателното поле и с невероятен удар, с външен фалц, прати топката в горния десен ъгъл за 1:0.

180 секунди по-късно "моряците" нанесоха втори удар по съперника си. Езе сгреши фатално, позволявайки на Мехди Фенуш да му открадне топката и да остане сам срещу вратаря, след което без проблеми да го преодолее за 2:0.

В 84-ата минута Локомотив (Пд) от нищото успя да вкара изключително важен гол. Буна подаде отляво успоредно на голлинията на Черно море и Филип Михалевич отблизо намали за 2:1.

В последната секунда на мача Аралица изрита бранител на домакините без топка, за което получи заслучен, директен червен картон.