Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Черно море гледа към Лига Европа, удари Септември и в София!

Черно море направи важна крачка в стремежа си да си осигури бараж за участие в Лига Европа.

Това стана факт, след като "моряците" на Илиан Илиев спечелиха гостуването си на Септември с 2:1 в София, и така след успех със същия резултат в първия мач продължават напред.

В герой за варненци се превърна Мехди Фенуш, който вкара и двата гола за своя отбор - и двата през първото полувреме.

През почти целия мач футболистите на Илиан Илиев стояха по-добре на терена, докато техният столичен съперник, дали от напрежение или нещо друго, трудно намираше път към вратата на "моряците".

Още в първите двайсетина минути Радослав Василев на два пъти можеше да порази целта, но не успя.Все пак това стори Мехди Фенуш, който вкара дебютния си гол за варненци в 39-ата минута!

Бившият футболист на Верея засече по много ефектен начин центриране от десния фланг и с ножичен удар вкара за 1:0!

Секунди преди края на първото полувреме отново Фенуш попадна във фокуса на прожекторите след ново красиво попадение със силен удар от границите на наказателното поле за 2:0!

През втората част срещата се доиграваше, а двата отбора си размениха по едно положение за гол, но и в двата случая вратарите се намесиха добре.

Все пак домакините стигнаха до почетно попадение чрез Мартин Тошев, който в 85-ата минута се възползва от пас на Тилев и вкара за 1:2.

СЕПТЕМВРИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:2

СЕПТЕМВРИ: 1. Галев, 24. Дяков, 10. Чандъров, 8. Галчев, 22. Стоичков, 25. Стоянов, 19. Гади, 9. Тошев, 41. Меледже, 13. Будинов, 5. Генчев

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Макенджиев, 5. Станчев, 27. Димов, 23. Хасани, 41. Кононго, 16. Витанов, 21. Илиев, 38. Ндонгала, 18. Зехиров, 10. Василев, 9. Фенуш