Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Черно море падна тежко от дубъла на Лудогорец

Черно море загуби от Лудогорец 2 предпоследната си контрола от подготвителния период.

Варненският тим отстъпи с 1:4 в мач, игран на стадион "Младост" в крайморския град.

Гостите откриха резултата още в 4-та минута. Цветослав Петров бе изведен в отлична позиция в наказателното поле на Черно море и с прецизен удар по земя успя да открие резултата.

В 20-та минута Лудогорец 2 успя да удвои преднината си. Томас Цвятков получи топката в наказателното поле на домакините, успя да елиминира защитник и с удар от няколко метра по диагонал отляво вкара за 2:0 за гостите.

Две минути по-късно съдията отсъди дузпа за гостите за нарушение на вратаря Иван Дюлгеров срещу Томас Цвятков, а потърпевшият реализира наказателния удар за 3:0 за Лудогорец 2.

В 28-та минута Мехди Фенуш успя да засече топката във вратата на гостите след центриране отдясно на Николай Минчев и намали изоставането на Черно море- 1:3.

След почивката домакините бяха по-активният отбор, но гостите стигнаха до нов гол. В 63-та минута Мартин Милков бе изведен в добра позиция и с хубав удар по диагонал отляво покачи резултата на 4:1. Две минути по-късно домакините удариха греда чрез Георги Илиев, който стреля от 20-тина метра.

Последната проверка на Черно море преди възобновяването на първенството е на 10 февруари /събота/ срещу отбора на Поморие. Двубоят ще се играе във Варна, като стадионът все още не е уточнен.

Контролни срещи на Черно море до момента - с Черноморец /Балчик/ 2:0, с Тирана 0:0, с Криля Советов 0:4, с Локомотив /Ташкент/ 0:0, с Дунарея 2:3, с Тосно 1:0 и с Лудогорец 2 1:4.