Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Черно море се завърна на "Тича" с победа (СНИМКИ+ВИДЕО)

Черно море се завърна на

Черно море постигна победа в третия кръг от Първа професионална лига. "Моряците" се наложиха с 1:0 като домакини на Дунав (Русе). По този начин те продължават с пълен актив от 9 точки и без допуснат гол във вратата си.

За варненци това бе първи мач на стадион "Тича", след 14 месеца изгнание. Въпреки почти непрестанния дъжд в последните два дни, теренът бе в отлично състояние. Тоеа показва, че извършеният ремонт е изключително качествен.

Успехът им пък бе изгледан от спортния министър Красен Кралев.

Домакините започнаха по-добре срещата и още в началото успяха да създадат две голови положения. Още във втората минута Мартин Костадинов успя да се пребори отляво по атаката на Черно море и да центрира, но Мариян Огнянов от удобна позиция стреля неточно.

В 7-та минута пък Орлин Старокин застраши вратата на Дунав след удар с красива задна ножица, но топката попадна в ръцете на вратаря Станислав Антонов. В 25-та минута гостите можеше да открият резултата.

След грешка на вратаря на домакините Емил Михайлов, който се размина с топката в наказателното поле, Бранимир Костадин успя да я догони и стреля от малък ъгъл, но притичалият Мартин Костадинов успя да изчисти пред голлинията.

През втората част отново домакините бяха по-активни, но трудно успяваха да създадат чисти голови ситуации. В 60-та минута Атанас Зехиров стреля много опасно по диагонал отдясно, но топката премина над вратата на Дунав. Домакините отриха резултата в 65-та минута.

Илиас Хасани открадна топката в центъра на терена напредна отляво и със силен шут от около десетина метра вкара за 1:0. В 68-та минута Самир Аясс можеше да изравни резултата с красиво изпълнение, но топката мина встрани от вратата на Черно море.

В 75-та минута след разбъркване в наказателното поле на домакините Дунав можеше да изравни, но Юлиян Ненов вместо да вкара в празната врата нацели гредата. До края на срещата Цветелин Чунчуков на два пъти и Марек Кузма пропуснаха да реализират нов гол за домакините.

Черно море - Дунав 1:0 /0:0/
голмайстори: 1:0 Илиас Хасани /65-та мин./