Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Верея (Стара Загора)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Септември (София)Славия (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Юношите на "моряците" записаха шеста поредна победа

Юношите на

Шеста поредна победа записаха футболистите на Черно море е Елитната група до 17 години. В среща от 29-ия кръг на първенството “моряците” надделяха над тима на Локомотив Пловдив с 3:0 на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

След нулево първо полувреме и куп пропуски пред вратата на пловдивчани, пет минути след почивката възпитаниците на Мартин Христов успяха да открият резултата. Варненци поведоха с 1:0 след хубава атака, преминала през Даниел Стоянов, Иван Иванов и завършена от Денислав Ангелов. В 52-ата минута Иван Иванов проби отдясно и центрира, а играч на гостите игра с ръка в наказателното поле. Даниел Стоянов превърна отсъдената дузпа в гол – 2:0.

Класиката оформи Балю Балев в 65-ата минута, след пас на Светослав Николов. До края на срещата варненци пропуснаха още куп ситуации, като за целия мач “зелено-белите” изтърваха 5-6 чисти положения, две от които на празна врата.

В следващия – последен кръг на първенството Черно море гостува на ЦСКА в София. Мачът е на 1 юни, петък от 10,30 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков (58-Филип Иванов), Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Мердин Адем, Александър Александров, Светослав Николов (75-Александър Димитров), Тугай Неджет (41-Балю Балев), Денислав Ангелов, Иван Иванов, Велислав Василев (68-Симеон Бончев).