Балъков отново не спечели начело на Етър

03-03-2018, 14:21

Красимир Балъков продължава да няма победа начело на Етър. Тимът му стигна само до 1:1 с Черно море у дома в мач от 23-ия кръг на Първа лига.

Така остават на 13-о място с 20 точки.ЧЕрно море се изравни със 7-ия Локомотив (Пд). Дмата тима вече имат по 27, но пловдивчани са с мач по-малко.

Самб Бадара шокира Черно море с гол още преди да е изминала и една минута от двубоя. Той засече перфектно центриране на Димо Атанасов - 1:0.

След взивното начало играта се успокои чак в 23-ата минута отново стана интересно. Марек Кузма подаде към Мариян Огнянов в наказателното поле на домакините. Бившият футболист на Левски  насочи топката в ъгъла, но Христо Иванов реагира блестящо и отрази. Малко след това Кузма опита извеждащо подаване към Радослав Василев, но вратарят на домакините стигна пръв до топката.

В края на полувремето домакините имаха чудесна възможност да нанесат втори, съкрушителен удар, но изстрелът на Венцислав Василев мина на сантиметни встрани от вратата.

Воторото полувреме започна с опасност пред вратата на Етър. Вратарят Христо Иванов блокира удар на Мариян Огнянов, след което се хвърли самоотвержено и захлупи топката пред крака на Марек Кузма, който се готвеше да го разстреля от упор.

В 70-ата минута "моряците" все пак стигнаха до изравнителен гол. Вкара го Огнянов от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на бадара, който спря топката на голлинията. Реферът му вдигна директен червене картон.

Макари с човек по-малко, две минути по-късно, домакините можеха да вкарат втори гол. Батрович получи извеждащо подаване и стреля. Благой Макенджиев обаче спаси с крак.

Етър - Черно море 1:1

1:0 Бадара (1)

1:1 Огнянов (70-д)

Етър: 1 Иванов, 6. Пашов, 21. Василев, 16. Гълъбов, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 8. Руменов, 25. Мане, 70. Батрович, 89. Бадара, 73. Стоянов (к)

Треньор: Красимир Балъков

Черно море: 88. Макенджиев, 6. Цветков, 10. Василев, 17. Костадинов, 18. Зехиров, 21. Илиев (к), 22. Огнянов, 23. Хасани, 27. Димов, 29. Кузма, 97. Минков

Треньор: Илиан Илиев