Безумна съдийска грешка посече Септември! (СНИМКИ)

11-03-2018, 14:18

Витоша (Бистрица) и Септември (София) завършиха наравно 0:0 в мача помежду им от 25-ия кръг на Първа професионална лига. Гостите от София със сигурност могат да съжаляват за изпуснатите точки, след като успяха да отбележат гол през първото полувреме, но той беше отменен неправилно.

Първият опасен удар в мача беше на Стефан Христов в 15-та минута, когато беше изведен добре от Тодор Гочев, той напредна добре и стреля, но прекалено слабо.

Малко по-късно отново Христов отправи удар, този път с глава, но топката кацна от горната страна на мрежата. В 41-та минута Мартин Тошев излезе сам срещу вратаря и отбеляза, но голът му беше отменен заради засада. Повторенията обаче показаха, че такава не съществува и попадението е било неправомерно отменено. Това се превърна във втората сериозна грешка в ущърб на Септември за една седмица, след като при гостуването си на Лудогорец в Разград беше свирена спорна дузпа срещу тях.

Втората част започна по-добре за гостите, след като Борис Галчев отправи добър удар от пряк-свободен удар. Малко след това Григор Долапчиев можеше да изведе Витоша напред в резултата, но той не успя да се възползва от добро центриране на Четин Седула.

В 76-та минута домакините отново разгърнаха добра атака, след като Долапчиев намери добре Румен Гьонов, защитникът пусна пас по земя към точката на дузпата, където Седула стреля, но шпагат на защитник блокира удара.

Минути преди края Стефан Христов проби добре отдясно и центрира към Долапчиев, но нападателят от близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата.

Така днешните домакини остават на последното място в класирането със 7 точки, докато Септември успя да се изравни по точки с Локомотив (Пловдив) и излезе на седмото място в таблицата с 28 пункта.