Берое надви Царско село с три гола за едно полувреме

06-07-2019, 21:00

Отборът на Берое приключи с контролите по най-добрия начин, побеждавайки с 3:1 нова в Първа лига - Царско село. Спарингът се проведе на Спортна база "Берое" (бивш ст. "Локомотив"). Попаденията за "заралии" паднаха през първото полувреме. Точни за тима на Александър Томаш бяха Иван Бандаловски (5) и Рубен Бригидо (7), а автогол си отбеляза Раян Даскалов (22). Стойчо Папазов (84) отбеляза почетното попадение за "царете". Двубоят бе изгледан от собственика на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски.

В 5-ата минута Иван Бандаловски матира стража Мартин Димитров с глава. Бранителят успя да изскочи зад защитата на Царско село и от няколко метра да насочи топката в обратния ъгъл. Минута по-късно Иван Минчев опита да прехвърли Димитров с удар от далечна дистанция, но стреля в аут.

Нова грешка в защита на Царско село позволи на Рубен Бригидо да получи топката очи в очи с вратаря на гостите. Полузащитникът запази самообладание и успя да удвои преднината на Берое.

В 22-ата минута резултатът стана класически. Футболист на Берое бе намерен в наказателното поле, а той от своя страна пусна топката към втора греда, където Раян Даскалов опита да изчисти, но вместо това вкара топката с шпагат във вратата си. В 25-ата минута отборът на Царско село отправи първи удар към вратата на Берое, макар и неточен. Георги Минчев засече центриране на Антонио Георгиев, но ударът му премина над напречната греда. Нов удар на Диков премина пък встрани от вратата.

В 39-ата минута Мартин Димтров трябваше да се намесва при опасен удар на Зоран Йосипович. През второто полувреме двамата старши треньори Александър Томаш и Никола Спасов прибегнаха към смени на футболисти, а в играта на Царско село се забеляза събуждане. Две груби грешки на Душан Перниш в рамки на по-малко от пет минути едва не доведоха до гол във вратата на Берое.

Подаване на Меледже към Йосипович в 65-ата минута намери нападателя на добра позиция. Той отклони към Мартин Камбуров, а ветеранът отклони за Милен Желев, чийто удар премина покрай страничната греда. В 73-ата минута Никола Маринов отправи добър изстрел по посока вратата на Царско село след добро центриране на Иван Бандаловски от десния фланг. В 83-ата минута Карлос Охене отне топката пред вратата на Царско село и опита мощен шут, който излезе в аут.

В 84-ата минута Стойчо Папазов върна един гол за Царско село след хубаво центриране на Андерсон Кордейро. Бразилецът пусна добра топка към втора греда, където Папазов бе оставен непокрит и вкара за 3:1.