Берое с класика над Славия в последната си контрола (СНИМКИ)

10-02-2018, 18:53

„Берое“ изигра силен мач и се наложи с 3:0 над „Славия“ в последната си проверка преди подновяването на шампионата след точно седмица.

Контролата се игра в Стара Загора, а през второто полувреме дъждът над Спортна база „Берое“ затрудни двата тима.

„Зелените“ излязоха напред в резултата в 31-та минута чрез Милен Желев, а пет минути след това се разписа и Мартин Райнов. През второто полувреме „белите“ пропуснаха дузпа чрез Галин Иванов, а Педро Еуженио реализира такава в 81-та минута за крайното 3:0.

Домакините имаха възможност да открият още в първата минута, когато Педро се възмоплзва от грешка в отбраната на „Славия“ и стреля от границата на пеналта, но топката мина на сантиметри от гредата.

Две минути след това Узунов стреля от дъгата след изпълнение на корнер, но ударът му не намери целта.

В 4-та минута отново Педро излезе на стрелкова позиция след дълъг пас на Хаджиев и копна топката над Стергиакис, но Велков изчисти от голлинията.

В 12-та минута Иван Иванов засече центрирана от корнер топка, но ударът на защитника мина над вратата.

Минута след това Велев пробва удар от дъгата на наказателното поле, но топката мина на половин метър от вратата на Перниш.

В 19-та минута отново Велев застраши вратаря на „Берое“, след като се озова сам срещу него, но Перниш успя да се намеси страхотно и спаси.

Шест минути след това Милчо Ангелов получи отличен извеждащ пас зад гърба на отбраната и стреля по диагонала от наказателното поле, но нова намеса на Перниш предотврати попадение.

Домакините излязоха напред в резултата в 31-та минута, когато Желев овладя страхотен дълъг пас на Хаджиев в наказателното поле и останал сам срещу стража на „белите“ не сбърка, пращайки топката в мрежата със силен шут – 1:0.

Само пет минути след това преднината бе удвоена. След грешка в отбраната на „Славия“ Леони намери непокрития Райнов в пеналта. Капитанът на „Берое“ прати кълбото в мрежата с чудесен изстрел в далечния ъгъл – 2:0.

Последната възможност преди почивката отново бе за домакините. Охене изведе Желев на стрелкова позиция, но ударът на последния не намери целта.

Втората част започна с положение за гостите. Наско Милев остана сам срещу влезлия на почивката Аргилашки и стреля, но вратарят се намеси убедително и спаси.

В 57-та минута Райнов намери отлично Леони, който веднага отправи удар, но не успя да намери рамките на вратата.

Десет минути след това Велев центрира отлично за Милчо Ангелов, който стреля с глава, но прати кълбото над вратата.

В 75-та минута Йомов получи топката на чиста позиция и стреля силно, но топката отново излезе в аут.

Две минути след това Милчо Ангелов падна в наказателното поле след съприкосновение с Емин Ахмед и реферът отсъди дузпа в полза на „Славия“. Зад топката застана Галин Иванов, но ударът му от бялата точка бе над напречната греда.

В 81-та минута „Берое“ също получи право да изпълни дузпа, след като Педро успя да нахлуе в наказателното поле и бе съборен от Александър Александров. Португалецът сам изпълни наказателния удар и прати топката в мрежата за 3:0.

Малко след това Педро трябваше да напусне терена заради лека травма и домакините доиграха мача с 10 души.

До края на срещата „Славия“ имаше две възможности да върне едно попадение, но Аргилашки отрази удари на Ангелов и Абуд.

Така „Берое“ се наложи с 3:0 над „Славия“ в контролна среща. На 17 февруари „зелените“ гостуват на „Черно море“ в първи официален мач за годината.

„Берое“ (Стара Загора) – „Славия“ (София) 3:0

голмайстори: 1:0 Милен Желев 31′, 2:0 Мартин Райнов 36′, 3:0 Педро Еуженио 81′

Стартови състави:

„Берое“ (Стара Загора): 12. Душан Перниш (45′ – 23. Георги Аргилашки) – 3. Милен Желев (46′ – 13. Емин Ахмед ), 6. Иван Иванов (60′- Георги Динков), 26. Камен Хаджиев (60′ – 28. Веселин Пенев), 20.Матеус Леони (60′-  4. Кохей Като, 7. Мартин Райнов (60′ – 24. Никола Гавов),  10. Борислав Цонев (46′ – 16. Марко Адамович), 77. Педро Еуженио, 9. Мартин Камбуров (60′ -21. Серджиу Негрут), 11. Иван Бандаловски, 4. Карлос Охене (60′ – 19. Рубен Бригидо)

„Славия“ (София): 32. Антонис Стергиакис, 8. Славчо Шоколаров, 13. Стефан Велков, 55. Андреас Христов, 66. Омар Абуд, 27. Емил Мартинов, 7. Наско Милев, 23. Владислав Узунов, 29. Милчо Ангелов, 14. Ивайло Димитров, 77. Стефан Велев;

Стадион: „Спортна база Берое“, Стара Загора