Ботев (Вр) и Локо (Пд) се занулиха

02-09-2018, 20:38

Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) не излъчиха победител в мач от VII кръг на Първа професионална лига. Съперниците изиграха скучноват двубой, без кой знае какви интересни ситуции. Така, логично срещата на стадион "Огоста" в Монтана завърши без попадения - 0:0.

Локомотив имаше отличен шанс да поведе още в 6-ата минута. Анте Аралица нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката премина до лявата греда.

Отговорът на домакините дойде в 14-ата минута. Йордан Апостолов отправи силен удар над вратата.

120 секунди по-късно имаше нова опасност пред вратата на Ботев Враца. Бирсент Карагерен отправи много опасен удар с глава, но не успя да отбележи.

В 26-ата минута Мартин Луков се намеси решително след хубав шут на Петър Атанасов.

През втората част темпото на игра леко се вдигна, но опасностите и пред двете врати продължиха да бъдат кът. В 55-ата минута Анте Аралица отправи изключително неточен удар.

2 минути след това Карагарен стреля опасно, но Красимир Костов успя да избие в корнер.

Четвърт час преди края Йордан Апостолов можеше да се възползва от грешка в отбраната на Локомотив, но завършващият му удар му бе неточен.

В края на мача Фиданин стреля от въздуха, но право в ръцете на вратаря.